Kapat

Facebook Bitcoin benzeri kripto para çıkartabilir!

Anasayfa
HABER Facebook Bitcoin benzeri kripto para çıkartabilir!

Facebook'un kendi bünyesindeki sosyal paylaşım platformlarında mal ve hizmet alışverişi yaparken şirketin kendi dijital para birimini kullanabilmesi için girişimlerde bulunduğu iddia edildi. Böylece hangi kullanıcının hangi işlemi yaptığı rahatça kayıt altına alınabilecek. Dolayısıyla hırsızlara ve dolandırıcılara karşı tedbirler alınmış olunacak ve daha güvenli alışveriş için de bir adım atılacak. Facebook, daha önce Facebook Messenger yöneticisi David Marcus önderliğinde bir Blockchain araştırma takımı kurmuştu. Marcus bir dönem Paypal başkanlığı yapmış ve şu an Facebook Messenger’daki görevinin yanı sıra Coinbase yönetim kurulunda da bulunuyor.

Bir şirketin, kendi kripto para birimi çıkartıp bu pazara girmesine yabancı değiliz. Popüler bir örnek olarak; Ripple, XRP ile piyasaya girmişti dijital para piyasasında iyi ilerlemesine rağmen hakkında birkaç milyarlık davalar açılmış ve başı sıkıntıya girmişti.

Facebook CEO su Mark Zuckerberg'in bu konuda ne düşündüğü ve araştırma takımının raporları merak konusu olurken çok yakında somut adımların atılacağına dair bir takım söylentiler sızmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir