Kapat

Facebook, Dolandırıcılara Karşı “Messenger” İçin Yeni Bir Özellik Duyurdu

Anasayfa
HABER Facebook, Dolandırıcılara Karşı “Messenger” İçin Yeni Bir Özellik Duyurdu

Facebook, kullanıcıları dolandırmayı amaçlayan kişilerle mücadele etmek amacıyla Messenger için yeni bir özelliği duyurdu.  Bu özellik kapsamında Facebook, makine öğrenimininden de faydalanarak şüpheli aktiviteler için hesapları tarayacak ve kısa bir zaman aralığında çok sayıda mesaj isteği gönderen veya 18 yaşından küçüklere fazla sayıda mesaj göndermeye çalışanlar bu özellik kapsamında işaretlenecek.

Şüpheli bir aktivite tespit edilmesi durumunda, kişiyi engellemek veya yok saymak seçenekleri ile beraber sohbet ekranında durumu belirten bir bildirim çıkacak. Bu özellik şu ana kadar bazı Android kullanıcıları için halihazırda kullanılabiliyor olsa da iOS kullanıcıları için ise özelliğin haftaya çıkması bekleniyor.

Başkalarını taklit eden ve kulanıcıları dolandırmayı amaçlayan kişilere karşı mücadele etmek amacıyla duyurulan bu özellik aynı zamanda reşit olmayan kullanıcıları korumayı amaçlıyor. Facebook tarafından özellik şöyle tanımlanıyor: “Yeni özelliğimiz, 18 yaşın altındaki insanları tanımadıkları bir yetişkinle etkileşime girerken dikkatli olmaları için eğitiyor ve bir mesaja cevap vermeden önce önlem alabilmeleri için onlara izin veriyor.”

Facebook tarafından aktarıldığı üzere bu özellik uçtan uca şifreleme ile beraber çalışabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  iPhone X'in pil süresi açıklandı !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir