Kapat

Facebook Gönderilerdeki Beğeni Sayısını Gizleyebilir

Anasayfa
HABER Facebook Gönderilerdeki Beğeni Sayısını Gizleyebilir

Facebook kullanıcıların diğer gönderilerdeki yüksek beğeni sayılarından etkilenmeden özgürce paylaşım yapmalarını teşvik etmek amacıyla beğeni sayısını gizleyecek bir özelliği devreye sokabilir. Instagram’ın halihazırda 7 ülkede test ettiği bu özellik, bir gönderinin toplam beğeni sayısını göstermek yerine yalnızca beğenenler arasında yer alan ortak arkadaşların gözükmesini sağlıyor.

Kullanıcıların kendilerini diğerleri ile kıyaslamasının önüne geçmek amacıyla ortaya çıkan bu özellik sayesinde kullanıcıların yeterli beğeni almadığını düşündüğü gönderileri silmeleri ve yetersiz hissetmeleri engellenebilir.

Twitter’daki bir tersine mühendislik uzmanı tarafından paylaşılan gönderiye göre Facebook, beğeni sayısını gizleme özelliğini Android uygulamasında test etmeye halihazırda başlamış durumda. Facebook bu özellik üzerinde çalıştığını doğrulasa da özelliğin ne zaman aktif olacağı henüz bilinmiyor.

Kullanıcıların günlük paylaşımlar için Instagram ve Snapchat gibi ortamları tercih etmesinin sonucu olarak Facebook zamanla yalnızca evlilik gibi büyük etkinliklerin paylaşıldığı bir platform haline geldi. Kullanıcıların beğeni sayısına aldırmadan baskısız bir şekilde paylaşım yapabilmesini amaçlayan Facebook böylece platformda daha fazla paylaşım yapılmasını sağlayacak.

Instagram ve Facebook tarafından getirilen bu özellik ile beraber kullanıcıların sanal ortamda kendilerini başkaları ile kıyaslamasının önüne geçileceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook'un Yasaklanan Araştırma Uygulamasına Dair Rapor Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir