Kapat

Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp | Sosyal Ağlar Neden Çöktü?

Anasayfa
HABER Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp | Sosyal Ağlar Neden Çöktü?

Dün akşam saatlerinde eş zamanlı sayılabilecek bir zaman diliminde Facebook bünyesinde bulunan sosyal ağlarda aynı anda sorunlar yaşanmaya başladı. Bu gelişmeler sonrasında internet üzerinde yapılan bir çok haberde uygulamaların saldırı aldığı söylendi. Toplamda her ay 2.5 milyar insan tarafından kullanılan uygulamlarda yaşanan sorunların yankısıda büyük oldu.

Yaşanan sorunların başında Facebook ve Instagram’da haber akışının yenilenmemesi, WhatsApp medya gönderimi sorunu ve Facebook Messenger erişim problemi geliyordu. Facebook uygulamasında ise paylaşımda bulunmak isteyenler “bir hata ile karşılaşıldı lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” mesajı ile karşılaştırlar. Gece saatlerinde uygulamalardaki sorunların giderildiği ancak zaman zaman tekrarladığı gözlemlendi.

Bugün konu ile alakalı Facebook resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bir açıklamada “Facebook ailesinin uygulamalarına erişimde yaşanan sorunların farkındayız. Sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz” denildi.

Yaşanan sorunlar hakkında net bir bilgi verilmezken durumun bir saldırı olmadığının altı özellikle çizildi. Uygulamalarda aynı anda yaşanan sorunun bir güvenlik açığı olup olmadığı sorusu ise şimdilik yanıtsız kalmış durumda.

Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp uygulamalarında yaşadığınız sorunları bize Soru Cevap platformundan yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir