Kapat

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın Mesajlaşma Servisi Ne Zaman Birleşiyor?

Anasayfa
HABER Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın Mesajlaşma Servisi Ne Zaman Birleşiyor?

Birkaç gün önce yayınlanan bir raporda Mark Zuckerberg’in, Messenger, WhatsApp ve Instagram’ı içerecek birleşik bir anlık mesajlaşma uygulaması oluşturmak için çeşitli ekipleri görevlendirdiği açıklandı.

Ortaya çıkan uygulama uçtan uca şifrelemeyi destekleyecek ve Facebook’un sahip olduğu bu mesajlaşma hizmetlerinde kullanıcıların aynı anda herhangi birinden konuşmasını sağlayacak. WhatsApp kullanıcıları diğer platformlarda hesaba ihtiyaç duymadan Instagram ve Facebook kullanıcıları ile konuşabilecekler.

Zuckerberg, Facebook’un finansal durumu ile yaptığı açıklamada Messenger, WhatsApp ve Instagram’a dair mesajlaşma servislerinin birleştirileceğini açıklamıştı. Ancak bu hamle 2020’ye kadar gerçekleşmeyecek.

Zuckerberg, “Planları nihayete erdirmeden önce çözmemiz gereken çok şey var. Ve sonra, elbette, bu uzun vadeli bir proje olacak ve muhtemelen 2020 ya da ilerisinde bitireceğiz ”dedi.

Zuckerberg, birleşik mesaj uygulaması boyunca uçtan uca şifreleme yapmaktan heyecan duyduğunu ve bu konuda şaşırtıcı bir konumda olduğunu söyledi. WhatsApp’ın reklam göstermeye başlayacağının açıklanmasının ardından çıkan endişelerden biri de, Facebook’un uçtan uca şifrelemeyi kaldırmayı düşündüğü idi. Facebook, mesaj içeriğine erişmeden hedefli reklamları sohbet hizmetlerinde yayınlayamaz. Bu yüzden Messenger uçtan uca şifrelemeye sahip değil.

Bu birleşik mesajlaşma servisine dair önümüzde uzun bir süreç bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Whatsapp silinen mesajları yedekliyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir