Kapat

Facebook, Koronavirüs Sebebiyle Görüntülü Aramalarda %70 Artış Yaşadı

Anasayfa
HABER Facebook, Koronavirüs Sebebiyle Görüntülü Aramalarda %70 Artış Yaşadı

Koronavirüs salgını sebebiyle sosyalleşme konusunda önemli değişikliklerin meydana geldiği şu günlerde, insanlar sevdikleri ile görüşebilmek için dijital seçeneklere yöneliyor.

İnsanların iletişimde kalmak için sosyal ağlara yönelmesinin etkileri bu platformlar üzerinde de görülüyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg konu ile ilgili açıklama yaptıktan sonra, şirket pazartesi kullanım istatistiklerini paylaştı.

Açıklanan istatistiklere göre Facebok Messenger aracılığıyla yapılan görüntülü aramalarda %70 artış meydana geldi. Ayrıca görüntülü aramaların süresindeki artış da küresel ölçekte iki katına çıktı. Virüsten en çok etkilenen yerlerde WhatsApp görüntülü ve sesli aramalarında da iki katlık bir artış meydana geldi.

Twitter ve YouTube da dahil olmak üzere diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi, Facebook da koronavirüsle ilgili yanlış bilgiler, sahte haberler, komplolar, söylentiler ile mücadele ediyor. İnsanların evde kalırken aileleri ve arkadaşları ile iletişim kurabildiği bir merkez haline gelen sosyal medya platformları, iletişim için büyük önem arz ediyor.

Facebook tarafından açıklandığı üzere, toplum liderleri ve sağlık profesyonelleri platformu bilgi aktarmak ve destek vermek için kullanıyor. İngiltere’deki bir milyon Facebook kullanıcısının, platformda yer alan koronavirüs yerel destek gruplarına mensup olduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Türk emoji çılgınlığında gelinen son nokta sucuklu yumurta !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir