Kapat

Facebook Lasso Video Ekleme | Oluştur – Düzenle – Paylaş

Anasayfa
Çözüm Facebook Lasso Video Ekleme | Oluştur – Düzenle – Paylaş

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen TikTok uygulamasına rakip olarak Facebook tarafından geliştirilen Lasso uygulamasının  kullanımı ile alakalı bir çok soru işareti var. Bu makalemizde Facebook Lasso uygulamasına Video ekleme, video silme, takipçi kazanma, takipçi silme yeni video oluşturma vb. özelliği sizler ile paylaşacağız.

Facebook Lasso uygulamasının kullanımı oldukça basittir. Videolar 15sn ile sınırlıdır. Seçtiğiniz müzik eşliğinde yada popüler seslendirmeleri canlandırarak video çekebilir ve eğlenceli videolar oluşturarak takipçi sayınızı hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz. TikTok kısa video paylaşım platformlarına benzer bir yapıya sahip olan Facebook Lasso uygulamasına video ekleme işlemi ortalama 1dk sürmektedir. Lasso uygulaması ile alakalı sorularınızı SoruCevap kısmından yazabilirsiniz.

 

Facebook Lasso video eklemek için adımları takip edebilirsiniz;

– Uygulamaya giriş yapıyoruz

– Alt orta kısımda bulunan Lasso butonuna tıklıyoruz

– Karşımıza video ekranı çıkıyor

– Burada sağ bölümdeki Bir Ses Seçin seçeneğini kullanıp popüler ses kayıtları ile video çekebiliriz

– Ses seçimi yapmıyor isek ekran alt kısmından 0,1x 0,5x 1x 2x 3x seçeneklerin video hızını seçerek devam edebiliriz

– Yine ekran sağ kısmından ekran parlaklığı ve efektleri seçebilir ve video görüntüsünü özelleştirebilirsiniz

– Son olarak ekran alt orta kısmında bulunan Kamera simgesine basılı tutarak video çekme işlemini başlatabilirsiniz. Parmağımızı çektiğimizde video kayıt işlemi bitmiş olacaktır

– Video çekimi bitince ileri seçeneği ile video başlığı ve etiketleri giriyoruz. Artık tek yapmamız gereken kayıt ettiğiniz videoyu yayınlamak olacaktır.

Kısa video konusunda her geçen gün popülerliğini arttıran TikTok uygulaması gibi Facebook Lasso uygulaması ile kısa video paylaşımı yaparak popülerliğinizi arttırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir