Kapat

Facebook Libra Coin ve Dijital Cüzdan Calibra’yı Tanıttı

Anasayfa
Blockchain Facebook Libra Coin ve Dijital Cüzdan Calibra’yı Tanıttı

Facebook’un uzun süredir kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine çalışmalar yaptığı söyleniyordu. Bütün bu altyapı çalışmaları ve araştırmalar sonucunda Facebook kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Libra Coin Nedir?

Facebook Libra Coin ve dijital cüzdan Calibra ile alakalı çalışmalarda sona gelindiğini bugün açıkladı. Libra ve Calibra’nın tanıtımını yapan Facebook ekibi 2020 yılında aktif olarak kullanıma sunulacağınıda duyurmuş oldu.

Libra Coin, Facebook tarafından 2020 yılında piyasaya çıkartılması beklenen kripto para birimi olarak duyuruldu. Facebook bünyesinde tüm uygulamalar ve online borsalarda kullanılması bekleniyor.

The Wall Street Journal’da geçen hafta yer alan haberde Facebook’un Haziran ayı içinde kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlandığı, aralarında Visa, Mastercard, Uber ve PayPal’in bulunduğu birçok şirketin desteğini aldığı belirtilmişti.

Facebook’tan bugün yapılan açıklamaya göre, kripto para birimi Libra coin 2020 yılında piyasaya sürülecek ve dijital cüzdan Calibra, “Facebook Messenger ve Whatsapp’ta bağımsız bir uygulama” olacak.

Libra Coin hangi borsalarda olacak, yatırım işlemleri ve alım satım konusunda henüz net bir bilgi yok ancak kendi dijital cüzdanlarını bu konuda ön plana çıkartmaları bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook'un Büyüyüşü Yavaşlamaya Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir