Kapat

Facebook Libra’nın Sahteleri ile Başı Dertte

Anasayfa
HABER Facebook Libra’nın Sahteleri ile Başı Dertte

Facebook’un henüz piyasaya sürülmeyen Libra kripto para birimini sattığını iddia eden dolandırıcılar, Facebook’ta onlarca sahte hesap oluşturdu. Facebook ve Instagram’da bulunan onlarca sayfa, sahte hesap ve grup kendilerini Libra’nın resmi kanalı olarak tanıtarak diğer kullanıcılara indirimli olarak Libra satışında bulunacaklarını iddia etti.

The Washington Post tarafından Facebook’a yapılan uyarı sonucunda bu sahte hesaplar Facebook ve Instagram tarafından kaldırıldı. Sahte hesapların bu şekilde yayılmasının Libra’nın geleceğini kötü bir şekilde etkileyeceğini belirten uzmanlar, dolandırıcıların resmi Facebook logolarını kullandıklarını ve Libra’nın resmi tanıtım materyallerinden faydalandıklarını aktardı.

Şirket sözcüsü Elka Looks tarafından yapılan açıklamada, Facebook’un ilkelerini ihlal eden reklamların ve sayfaların kaldırıldığı, dolandırıcılık amaçlı hareketleri tespit etmek için çalışmalara devam edildiği belirtildi.

Libra ismini ileride kullanmak için bir köşede bekleyen dolandırıcıların Facebook ve Instagram üzerinde yüzlerce takipçisi bulunurken, bazı sahte hesaplar sıradan bir kullanıcıyı aldatabilecek şekilde kimliklerini gizliyor. Ayrıca Twitter ve YouTube gibi platformlara da yayılan sahte hesaplar, Libra hakkındaki yanlış bilgilerin Facebook’un kontrol edemeyeceği seviyeye gelebileceğini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Sosyal Medya İstatistikleri 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir