Kapat

Facebook Messenger Gece Modu Nasıl Çalışıyor?

Anasayfa
HABER Facebook Messenger Gece Modu Nasıl Çalışıyor?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook’un ayrı bir uygulama olarak hizmete sunduğu ve milyonlarca insan tarafından kullanılan Facebook Messenger uygulamasına Gece Modu özelliği nihayet geldi. Uzun süredir gece modu özelliği üzerinde çalışan Facebook ekibi özelliği geçtiğimiz gün hizmete sundu.

Facebook Messenger’da gece modu özelliğini aktifleştirmek oldukça basit ve pratik olarak hizmete sunuldu. Facebook Messenger’da gece modunu açmak için mesajlaştığınız bir kişiye “hilal” şeklindeki emojiyi yollamanız yeterli. Bu emojiyi yollamanızla birlikte karşınıza bir bildirim çıkacak ve ardından bu bildirime tıklamanızla birlikte karanlık modu etkinleştirmek için ilgili ayarla karşılaşacaksınız. Gece Modu özelliğini aktif hale getirdiğinizde artık karanlık modu kullanabilirsiniz.

Gece Modu özelliği şimdilik uygulamanın her bölümünde çalışmazken son güncellemeyi almayan bazı cihazlarda da özellik şuan için kullanılamıyor. Uygulama hale hazırda geliştirilmeye devam ediliyor.

Ayrıca Facebook uygulaması içinde Gece Modu özelliği üzerine çalışıldığı ve yakın zamanda Facebook içinde Gece Modu özelliğinin test edilmeye başlanacağı söyleniyor. Mobil tarayıcıları üzerinde Facebook Messenger gece modu özelliğinin çalışmadığını ayrıca belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir