Kapat

Facebook, Messenger Rooms ile Zoom’a Meydan Okuyor

Anasayfa
HABER Facebook, Messenger Rooms ile Zoom’a Meydan Okuyor

Messenger uygulaması ile halihazırda görüntülü görüşme seçeneği sunan Facebook, devreye sokacağı yeniliklerle Zoom’a meydan okumayı hedefliyor.

Messenger Rooms ile birlikte 50 kişiye kadar görüntülü konuşma desteği sunulacak ve kişileri teker teker görüşmeye eklemek yerine, Facebook sayfasında görüşmeye katılma linki paylaşılabilecek.

Ayrıca, bir odaya katılmak için bir Facebook hesabına veya Messenger uygulamasına sahip olmanıza gerek yok. Kişiler odalara katıldığında tarayıcıları aracılığıyla görüşmeyi gerçekleştirebilecek.

Zoom benzeri bir diğer özellik olan arka plan değişikliği de Messenger Rooms ile birlikte geliyor. Platformda sunulan 14 yeni yüz filtresi arka plan ışığı ve yüz aydınlatma filtrelerini de içeriyor.

Facebook ayrıca, Messenger Rooms’da görüntülü sohbet oturumları için herhangi bir zaman sınırlaması olmayacağını ve kullanıcıların istedikleri zaman bu görüşmeleri önceden planlayabileceğini belirtti.

Facebook tarafından yapılan açıklamada, Messenger Rooms’un bu hafta bazı ülkelerde çıkış yapacağı ve önümüzdeki haftalarda küresel olarak yayınlanacağı belirtildi.

Şirket ayrıca, WhatsApp kullanıcılarının sekiz kişiye kadar sesli ve görüntülü grup görüşmeleri yapabilmelerini sağlayacak bir güncelleme yayınlanacağını açıkladı. Facebook, bu sesli ve görüntülü grup görüşmelerinin uçtan uca şifreleme ile güvence altına alındığını, böylece başka kimsenin özel görüşmeleri görüntüleyemeyeceğini veya dinleyemeyeceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Efsane yılan oyunu akıllı telefonlara uyarlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir