Kapat

Facebook Messenger’ın Arayüzü Tamamen Değişiyor!

Anasayfa
HABER Facebook Messenger’ın Arayüzü Tamamen Değişiyor!

Eğer Eylül ayının sonlarında Facebook’un yeni Messenger tasarımını test etmek için seçtiği kişiler arasında değilseniz, yakın zamanda bu değişiklikleri görebilirsiniz. Facebook Messenger için daha basit hale getirdiği arayüz tasarımını geniş bir ölçekte yayınlamaya başladı.

Facebook, Mayıs’ta gerçekleşen F8 geliştirici konferansında Messenger’ın tasarımını elden geçirdiğini duyurduğunda, gereksiz unsurları kaldırarak ve en önemli özelliklere önem vererek deneyimi basitleştirmeye söz vermişti. Teknoloji devi aynı zamanda mesajlaşma platformuna gece modunun geleceğini de belirtmişti.

Şimdi tasarımın yaygın bir şekilde ortaya çıkmasıyla birlikte, Facebook’un bu sözleri yerine getirip getirmediğini değerlendirme zamanı. Şu anlık, sözler kısmen yerine getirilmiş gibi gözüküyor.

Yeni arayüz bazı açılardan basitleştirildi. Uygulamadaki sekmelerin sayısını dokuzdan üçe indirildi: biri sohbetler, biri kişiler, diğeri oyunlar ve sohbetler için kullanılıyor.

Tasarım açısından günümüzdeki trendleri takip eden Facebook tamamen beyaz bir tasarımı tercih etmiş. Ancak şimdilik gece modu özelliği bulunmadığından dolayı bu durum gözlerinizi yorabilir ve bataryanızın daha çabuk bitmesine yol açabilir.

Şirket bu özelliğin yakın zamanda gelebileceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  CryptoCarbon ( CCRB ) coin nedir? Ücretsiz coin dağıtımı...

“Facebook Messenger’ın Arayüzü Tamamen Değişiyor!” üzerine 1 yorum

  1. Rachel says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir