Kapat

Facebook yeniliklere devam ediyor!

Anasayfa
HABER Facebook yeniliklere devam ediyor!

imagesFacebook, haber akışı sayfasında aşağı-yukarı hareket edebilen videoların ardından, 360 derecelik görüntü sunan videolar sunmaya başlıyor. Facebook, içeriklerin daha zengin hale getirilmesi ve kullanıcıların deneyimini artırmak için hayata geçirilen özelliğin, videoları belirli bir açıdan izleme imkanı vereceğini belirtti.

Birçok kameradan eşzamanlı çekilerek hazırlanan 360 derece videolar, istenen açıdan izlenebileceği gibi, PC ekranında imleç, mobil ekranda ise parmakla döndürülebilecek. Mobil cihazların ekranının çevrilmesi de videoların açısının değiştirilmesini sağlayacak. Facebook, yakın gelecekte kullanıcıların tatillerine ve seyahatlerine ait görüntüleri 360 derece videolarda izleyebileceklerini, aynı zamanda Facebook'la anlaşması bulunan birçok yapımcı firmanın videolarını da görüntüleyebileceklerini belirtti.

Star Wars 7: Güç Uyanıyor filmine ait bir videoyla tanıtımı yapılan yeni video hizmeti, yakın zamanda birçok yapım firmasının videorını da içerecek. Facebook, 360 derece video hizmetinin iOS ve Android cihazlarda yakın zamanda hayata geçeceğini not düştü.

Kaynak: Al Jazeera

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Modem erişim şifresini nasıl bulurum? | Zyxel, Airties, Asus, İnca, Tp link Modem erişim şifreleri nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir