Kapat

Facebook’a Hikayede Etkinlik Paylaşma Özelliği Eklendi

Anasayfa
HABER Facebook’a Hikayede Etkinlik Paylaşma Özelliği Eklendi

Facebook etkinlikleri hikayelerde nasıl paylaşılır? Facebook etkinlikleri hikayede paylaştıktan sonra nasıl güncelleniyor? Facebook’a yeni gelen güncelleme sayesinde hikayeler kısmında etkinlikleri daha önceden paylaşabileceksiniz.

Facebook her geçen gün yeni güncelleme yayınlamaya devam ediyor. Yakın zamanda aktif kullanıcı kitlesinde büyük bir düşüş yaşan Facebook yayınladığı güncellemeler ile platformu ilgi çekici hale getirmeye çalışıyor.

Özellikle çoğu sosyal medya uygulamasında popüler olan grup etkinlikleri ve sayfalar üzerinde çalışmalarını sürdüren Facebook yayınladığı son güncelleme ile bir kez daha gündeme geldi.

Son güncelleme ile birlikte Facebook’da artık henüz gerçekleşmemiş bir etkinliği hikayenizde paylaşabilecek, paylaştığınız etkinliğe arkadaşlarınızın verdiği cevaplara göre yeniden plan oluşturabileceksiniz.

Bu özellik sayesinde çevrimiçi ve çevrimdışı ortamda gerçekleşecek olan etkinlikleri daha önceden Facebook hikayeler bölümünde paylaşarak etkinlik planınızı katılımcı sayısına göre yeniden revize edebileceksiniz.

Yayınlanan güncellemenin detayları;

  • Bir etkinliğin sayfasını hikayenizde paylaşarak o etkinliğe katılmak isteyen arkadaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz.
  • Hikayenize ekleyeceğiniz tıklanabilir çıkartmalar ile etkinliğin detaylarını göstererek arkadaşlarınızın direkt olarak hikayenize İlgileniyorum ya da Gidiyorum şeklinde cevap vermelerine ve çıkartmaya tıklayarak etkinlik sayfasını ziyaret etmelerine olanak tanıyabilirsiniz.
  • Etkinliğe katılacağını söyleyen tüm arkadaşlarınızın bir listesine ulaşarak o kişilerle kolaylıkla grup sohbeti başlatabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir