Kapat

Facebook’un Büyüyüşü Yavaşlamaya Devam Ediyor

Anasayfa
HABER Facebook’un Büyüyüşü Yavaşlamaya Devam Ediyor

İstatistiklere göre Facebook’un kesintisiz büyüme döneminin sona erdiği görünüyor. Şirketin küçülmeye gitme gibi bir ihtimali olmasa da, araştırmalara göre ABD ve Kanada'daki ve Avrupa'daki büyümesi tamamen durdu ve zaman zaman düşüş gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 2018 üçüncü çeyrek gelir raporunda, Facebook, ABD ve Kanada'daki günlük aktif kullanıcı sayısının 185 milyonda sabit kaldığını doğrularken, Avrupalı ​​kullanıcı sayısı 279 milyondan 278 milyona düştü. Avrupadaki düşüşe ise Mayıs ayında yürürlüğe girmesinden sonra Facebook'un 1 milyon aylık aktif kullanıcı kaybetmesine neden olan GDPR isimli Avrupa gizlilik düzenlemelerinin sebep olduğu tahmin ediliyor. 

Genel olarak şirket uluslararası genişleme sayesinde büyümeye devam ediyor ve günlük aktif kullanıcı tabanına yıllık %9 artışla toplam 1,47 milyar insanı katıyor. Aylık aktif kullanıcıların toplam sayısı bir yıl öncesine göre yüzde 10 büyüyerek 2.27 milyar kişiye ulaştı.

Şirket dijital reklamcılık alanında büyümeye devam etmesine rağmen Facebook'un genel büyüme oranı yıldan yıla azalmaya devam ediyor. Aynı zamanda en çok kar yaptığı pazarlarda ise artık büyüme göstermiyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  'Radar yanlış ölçüyor' tartışması bitiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir