Kapat

Facebook’un tartışmalı uygulaması Messenger Kids Kanada ve Peru’ya yayılıyor!

Anasayfa
HABER Facebook’un tartışmalı uygulaması Messenger Kids Kanada ve Peru’ya yayılıyor!

Messenger Kids nedir?

Messenger Kids  Facebook'un 13 yaşından küçük çocuklar için geliştiridiği mesajlaşma uygulamasıdır.

Facebook, Messenger Kids'ı ABD dışındaki ülkelere yayıyor. Uygulamanın çocuklar ve gençler için zararlı olduğunu düşünen Avrupa ülkelerinde bazı gruplar tarafından çok eleştirildi . Messenger Kids, Peru ve Kanada'ya gelecek ve ilk kez İspanyolca ve Fransızca olarak da sunulacak.

Geçtiğimiz Aralık ayında tanıtılan Messenger Kids, ebeveynlerin bir çocuğun profilini Facebook hesabı aracılığıyla yönetmelerine ve çocuğun kiminle iletişim kurabileceğine dair kontrol sahibi olmalarına izin veriyor. Bu uygulama hiçbir reklam veya uygulama içi satın alma içermez ve bir çocuğun gerçek adını kullanmasına gerek yoktur. İçeriği süslemek için çocuklara uygun çıkartmalar, maskeler ve filtreler sunarken, çocukların video ve metin sohbetine izin vermeyi tercih ediyor.

Uluslararası genişlemeye ek olarak, Facebook Messenger Çocuklara da bazı ince ayarlar yaptı. İki ebeveyn bir çocuğun hesabını bir yerden yöneteiliyor.

Messenger Kids görünüşte uygun protokolleri izlese de kullanımın yaygınlaşması ile ne tür sonuçlar doğuracağı daha net belli olacaktır. Messenger Kids, ailelere çocuklarını sosyal medya üzerinde takip ve kontrol imkanı sunduğunu için Facebook ekibi tarafından sağlıklı bir ek uygulama olarak görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir