Kapat

Facebook’un Tasarımı ve Arayüzü Yenilendi

Anasayfa
HABER Facebook’un Tasarımı ve Arayüzü Yenilendi

Dünya çapında hala en çok kullanılan sosyal medya iletişim aracı olan Facebook son yıllarda adının karıştığı birçok gizlilik ihlali ve veri skandallarından sonra milyonlarca kullanıcı kaybetti. Facebook yeni özellikler, farklı bir tasarım ve veri güvenliğini iyileştirerek yeniden yükselişe geçmek istiyor.

Facebook geliştirici ekibi yaz aylarında platforma bir çok popüler özellik entegre etmeye hazırlanıyor. Bu yenilikler gelmeden önce radikal bir karar alan Facebook tasarımını komple değiştirdi. Facebook eski tasarımında tamamen mavi rengi kullanıyordu. Tasarım ve arayüzün değiştirilmesi ile birlikte bu yeni değişimin, son 15 yıldaki en büyük Facebook yenilenmesi olacağı söyleniyor.

Yenilenmiş Facebook tasarımına göz gezdirdiğimizde Masaüstü site ve Mobil uygulama dahil Facebook logosu dışında platformda artık mavi renk kullanılmadığı net bir şekilde gözlemlenebiliyor.

İlk bakışta Facebook yeni tasarımı eski haline göre çok daha sadece bir görünüme sahip olmuş diyebiliriz. Uygulama ve masaüstü sitede tamamen beyaz rengin ağırlıklı olduğu bir arayüz bizi karşılıyor.

Facebook yeni tasarımı bizim dikkatimize çekse de herkes yeniliği bu denli olumlu karşılamaya biliyor. Uzun yıllar uygulamayı kullananlar şimdiden “Facebook eski tasarıma nasıl geri döndürülür” sorgusunu Google üzerinde aratmaya başladılar.

Facebook mobil uygulamasına son gelen güncelleme ile uygulama yeni tasarıma geçerken masaüstü site için bölgesel olarak yen tasarım kullanıma sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Dünyaca ünlü markaların isimleri nereden geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir