Kapat

Facebook’un YouTube Benzeri Platformu Facebook Watch Büyüme Gösteriyor

Anasayfa
HABER Facebook’un YouTube Benzeri Platformu Facebook Watch Büyüme Gösteriyor

Teknoloji devleri, Facebook Watch platformunda artan videolara dikkat çekerek platformun gelecekte büyük kitlelere ulaşabileceğini belirtti.

YouTube’a karşı oluşturulan Facebook Watch, son zamanlarda artan kullanıcı sayısı ve video yayınlayan ünlü kişiler sayesinde büyüme göstermeye başladı. Bu kişiler Facebook Watch sayesinde hatırı sayılır bir miktarda para kazanmaya başladı. Sihirbaz olan Julius Dein, Facebook Watch’da videolarına reklam koyduktan sonra Haziran ayından beri altı haneli gelir elde ettiğini söyledi.

Şaka amaçlı videolar çeken Jalals isimli kardeşler ise Ağustos ayından beri toplam  $500,000 kazandıklarını belirttiler.

Son zamanlarda veri kullanımı ile başı belada olan şirket, hırslı yapısından hiçbir zaman vazgeçmeyerek çeşitli platformlarda varlığını devam ettirmeye çalışıyor. Her çeyrekte %30 büyüme göstererek yıllık gelirini 40 milyar dolara yükselten şirket, gelecek yıllarda büyüme oranının düşüşe geçeceğinin farkında. Bundan dolayı reklam gelirlerinin büyük bir bölümü Facebook Watch gibi platformlar arasında paylaştırılıyor.

Ağustos sonunda, Facebook, en az üç dakika süren videolarda daha fazla sayfanın reklam yayınlamasına izin vermeye başladı. Videolarda reklam yayınlayabilen Facebook sayfalarının sayısı 1 Ağustos’ta yaklaşık 3,700 iken, The New York Times tarafından aktarılan verilere göre, bu sayı bu ay 23,000’e ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir