Kapat

Facebook’un Zorlu Yılı Ardından Zuckerberg’in Serveti 9 Milyar Dolar Azaldı

Anasayfa
HABER Facebook’un Zorlu Yılı Ardından Zuckerberg’in Serveti 9 Milyar Dolar Azaldı

Mark Zuckerberg, Facebook için korkunç bir şekilde geçen son 12 ayın ardından servetinden yaklaşık 9 milyar dolar kaybetti.

Forbes’un 2019 yılı milyarderler listesine göre, Zuckerberg’in geçtiğimiz yıl 71 milyar dolar olan net değeri, güncel listede 62.3 milyar dolar olarak görünüyor. Forbes’un listesinde üç sıra kaybeden Zuckerberg, listede şu anda en zengin sekizinci kişi olarak yer alıyor.

Forbes’in 2018′ listesini yayınlamasından birkaç gün sonra, Observer ve The New York Times, Cambridge Analytica veri ihlali ile ilgili açıklamalarını yayınlamıştı.

Facebook üzerinde seçime müdahale, zararlı içerik ve kriz yönetimi gibi sorunları kapsayan çok geniş bir veri açığının ortaya çıkmasının ardından, Facebook ve Zuckerberg büyük sorunlarla karşı karşıya gelmiş ve şirketin hisse değerlerinde büyük dalgalanmalar meydana gelmişti.

Meydana gelen bu sorunlar, 2018’de 186,85 dolar ile başlayan hisse değelerinin 31 Aralık’ta 131,09 dolardan işlem görmesiyle, yıl boyunca 50 dolardan fazla bir düşüş gösterdi. Facebook’un hisse değeri o zamandan beri 2019’da 171,26 dolara yükseldi.

Forbes’e göre Zuckerberg’in kişisel serveti, şirketin hisselerinin yaklaşık% 17’sini elinde bulundurduğundan dolayı büyük oranda Facebook’un değeriyle yakından bağlantılı.

Kaynak: BusinessInsider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir