Kapat

Far Cry 5’in Çıkmasına Ne Kadar Kaldı?

Anasayfa
Video Galerisi Far Cry 5’in Çıkmasına Ne Kadar Kaldı?

Far Cry 5’in Çıkmasına Ne Kadar Kaldı?

Aksiyon ve Ubisoft’u bir arada severlerinin biricik gözdesi Far Cry 5’in çıkmasına 27 gün kaldı! Ubisoft oyunun piyasaya çıkış tarihini 27 Mart 2018 olarak belirlemişti. Yine de oyunu ön siparişe alarak her Ubisoft oyununda olduğu gibi bazı özel ekipmanlar kazanabilirsiniz. Oyun single-player veya multiplayer olarak 2 farklı şekilde oynanabilecek. Kesinliği tam bilinmemekle birlikte en azından bazı görevler ekip halinde yapılabilecek. Kapakta bulunan son akşam yemeği tablosu göndermesi ile şimdiden merak edilenler listesinde oldular.

Daha öncelerden yapılan yayınlarda gördüğümüz üzere, tıpkı bir rol yapma oyunu gibi pilot,keskin nişancı,sürücü veya bize yardımcı olabilecek eğitimli köpeklerimiz bulunuyor. Oyun Amerika Birleşik Devletlerinde geçiyor ve düşmanımız olarak karşımızda silahlı ve tehlikeli bir tarikat var. Her Far Cry oyununda olduğu gibi bu yapımda da zaman zaman kült bir inanca ve mistik olaylara şahit olacağız gibi duruyor.

Ubisoft cesur bir şekilde Far Cry 5’i çıkartırken, konu aldığı bu tarikat yüzünden bazı Amerikan vatandaşlarından tepki aldı hatta bu tepkiler oyunun yasaklanması için imza toplanmasına kadar gitti(binlerce imza toplandı). Öncellikle oyunun Birleşik Devletlerin Montana eyaletinde geçtiğini ve bildiğimiz kadarıyla zamanda da geçmişe gidilmeyeceğini belirtmek lazım. Tarikata değinmemiz gerekirse karşımızda “Redneck” tabiri yapılan toplumun geri kalanı tarafından ayıplanacak kadar aykırı ve radikal görüşlü  hristiyanlar var.

İnceden değil bariz şekilde Ku Klux Klan göndermesi yapıldığını belirtmemiz lazım ki, örgütümüz kendi İncillerine,haçlarına,kiliselerine,arazilerine ve kültlerine sahipler. Amaçları doğrultusunda silahlanmış hatta masum vatandaşları silah zoruyla vaftize zorlayacak kadar, karşı çıkılmadığı sürece kendi Tiranlıklarını kuracak kadar tehlikeli bir örgüt var. Pek tabi örgütümüzün bir lideri var ve geleneksel Far Cry bossları ile ciddi bir rekabete girecek kadar psikopat olduğunu görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Japonya'da Uçan Araba Dönemi Yaklaşıyor!

Bir başka mesaj ise örgütün Patriotism’e sığınarak, Amerikan bayrakları taşımaları, her üyenin ülkenin milli silahı olan m4 karabina kullanmalarıydı. Fikirlerini empoze ederek, örgütü kuran kişi Father olarak biliniyor ve kendisinin rahatça örgüt için mesih kabul edildiğini söylemiş olalım. Oyunda eyaletin jeolojik yapısından dolayı sık sık dağlık alanlarla,tarıma elverişliği sebebi ile ise bol bol ekin arazileriyle göreceğiz.

Kullanıcılar tarafından  oyuna sıkıcı ve vasat olmaması için eleştiriler geliyor. Far Cry Primal ve Far Cry 4’te olduğu gibi bir süre sonra oyunun tekrar etmesinden sıkıntı duyduklarını belirtiyorlar. Bekleyip rol yapma işinde ne kadar iyi olacaklarını görmek en iyisi olacak gibi gözüküyor. Oyunun piyasaya çıkmasıyla kafamızda ki sorular da cevap bulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir