Kapat

Far Cry: New Dawn Önceki Oyunun Devamı Olarak Geliyor

Anasayfa
HABER Far Cry: New Dawn Önceki Oyunun Devamı Olarak Geliyor

Ubisoft tarafından önceki günlerde yayınlanan bir fragmandan sonra şirket resmi olarak The Game Awards töreninde Far Cry: New Dawn oyununu duyurdu. Oyun temel olarak Far Cry 5’ten yıllar sonra nükleer savaş sonrası bir evrende geçiyor.

Far Cry 5’ten sonra Hope County dünyası, farklı silahlar, renkli sprey boyaları ve yağmalama donanımı ile oldukça farklı görünüyor. Far Cry 5 ile benzer bir oyun kapağına sahip olan New Dawn, son oyundaki kült lideri Joseph Seed’in arabaya bağlı olduğu bir manzarayı tasvir ediyor.

Seriyi takip edenler için Far Cry: New Dawn sürpriz olmayacak bir sahne tasarımına sahip. Polygon tarafından aktarıldığı üzere Far Cry 5, Joseph Seed’in bir nükleer bomba ile Hope County’yi yok etmesi sonucunda sona eriyor. Ubisoft bu sonun oyun boyunca ipuçları ile oyunculara ima edildiğini belirtti. Hope County dışında daha büyük problemlerin olduğunu gösteren radyo haberleri ve oyun ilerledikçe artan kaos ve gerilim ile beraber nükleer savaşın izlerinin görünebileceği söyleniyor.

Ubisoft, New Dawn ile birlikte ilk defa önceki bir oyunun devamı niteliğinde oyun çıkartıyor. Far Cry 5’in 17 yıl sonraki hâlini anlatan oyunda oyuncuları tanıdık manzaralar karşılayacak ancak nükleer savaş sonrası Hope County oldukça değişmiş görünüyor. Nükleer savaş sonrası post apokaliptik bir evrende geçecek olan oyun oldukça ilginç detaylara sahip olacak.

Far Cry: New Dawn 15 Şubat’ta Xbox One ve Playstation 4 üzerinde satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir