Kapat

FastPay Nedir? Nasıl Kullanılır? İstanbulKart’a Nasıl Para Yüklenir?

Anasayfa
Uygulama FastPay Nedir? Nasıl Kullanılır? İstanbulKart’a Nasıl Para Yüklenir?

DenizBank tarafından geliştirilen fastPay, ücretsiz para transferi, ödeme kolaylığı ve İstanbulKart’a para yükleme olanağı sunan bir mobil cüzdandır. FastPay tarafından kullanılan özellikleri kullanmak için herhangi bir bankanın müşterisi olmanız gerekmiyor. Çeşitli platformlar için indirim fırsatları sunan FastPay ile İstanbulKart’a para yükleme işleminde 10 TL hediye kazanabilirsiniz.

FastPay Nasıl Kullanılır?

FastPay uygulamasından faydalanmak için cüzdanınıza bir DenizBank hesabı veya herhangi bir bankanın kredi kartını tanımlamanız gerekmektedir. Uygulamaya DenizBank harici bir bankanın hesabını eklemek şu anda mümkün değil.

 • FastPay cüzdanınıza kredi kartı eklemek için uygulamaya giriş yapın.
 • Sağ üstte yer alan “Kart Ekle” seçeneğine dokunun.
 • Bankanızı seçtikten sonra kredi kartı detaylarını girerek işlemi tamamlayın.

Herhangi bir kredi kartı veya hesap eklemek istemiyorsanız, DenizBank ATM’leri aracılığıyla da mobil cüzdanınıza bakiye yükleyebilirsiniz. FastPay ile aşağıdaki ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz:

 • Karşı tarafın telefon numarası bilgisi veya IBAN EFT ile cepten cebe para transferi
 • Faturasız hatlara TL yükleme
 • İnternet, elektrik, su, doğalgaz gibi faturaları ödeme
 • İstanbulKart’a bakiye yükleme

EnerjiSA ve DigiTurk faturalarının fastPay ile ödenmesi durumunda 10 TL’ye varan iade fırsatı bulunuyor. Uygulamanın sunduğu fırsatları görebilmek için uygulamaya giriş yaptıktan sonra anasayfada bulunan “Fırsatlar” başlığına dokunun.

FastPay uygulamasını ilk kez yüklediğiniz zaman kayıt olmak için cep telefonu numaranız ve kimlik numaranız talep edilmektedir. Sonrasında ise belirlediğiniz desen veya PIN kodu ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

FastPay ile İstanbulKart’a Nasıl Para Yüklenir?

Cep telefonunuz ile İstanbulKart’a direkt olarak para yükleyebilmeniz için telefonunuzda NFC özelliği bulunması gerekiyor. Eğer telefonunuzda NFC özelliği bulunmuyorsa kartın arka yüzünde bulunan 16 haneli numarayı girerek ödeme talimatı oluşturduktan sonra biletmatik veya online talimat noktalarına kartınızı dokundurarak süreci tamamlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Elektronik cihazları şarj etmek WiFi gibi kablosuz olacak

Telefonunuzda NFC özelliğinin olup olmadığını kontrol etmek için epey.com üzerinden telefon modelinize dair bilgileri görüntüleyin ve NFC özelliğini kontrol edin. FastPay ile İstanbulKartınıza para yüklemek için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “İstanbulKart Yükle” seçeneğine dokunun.
 • Bu seçenek ile İstanbulKart’a hem para yükleyebilir hem de bakiye sorgulama yapabilirsiniz.
 • NFC özelliğine sahip telefonunuzun arka kısmına İstanbulKartınızı dokundurarak işlemi gerçekleştirin.
 • Eğer telefonunuzun NFC özelliği yoksa İstanbulKartınızın 16 haneli numarasını girerek ödeme talimatı verebilir ve online talimat noktalarına kartınızı dokundurarak para yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz
 • İlk İstanbulKart ödemenizde fastPay 10 TL hediye fırsatı sunuyor. Bu fırsattan 31 Mayıs 2019 tarihine kadar faydalanabilirsiniz. FastPay İstanbulKart ödemelerinde komisyon almamaktadır.

FastPay uygulamasına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

fastPay
fastPay
Developer: DenizBank
Price: Free
‎fastPay
‎fastPay
Developer: DenizBank A.Ş.
Price: Free

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir