Kapat

Firefox 65, Kullanıcılara Gizlilik Konusunda Daha Fazla Kontrol Sunuyor

Anasayfa
HABER Firefox 65, Kullanıcılara Gizlilik Konusunda Daha Fazla Kontrol Sunuyor

Mozilla interneti daha güvenli ve daha özel bir hale getirmeyi kendisine misyon olarak belirlediğinden beri bu alanda birçok güncellemeyi platforma getirdi. Firefox, alacağı büyük güncellemeler ile yeni gizlilik ayarlarına ve araçlarına sahip olacak.

Firefox 65 ile birlikte Firefox’un Gizlilik ve Güvenlik menüsünde bazı değişiklikler yapılıyor. Yeni kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilecek menü, daha iyi açıklamalar içeren seçeneklerle basitleştirildi.

Firefox’un web’de hangi izleyicilerin yükleneceğini kontrole eden “İçerik Engelleme” özelliği Standart, Katı ve Özel olmak üzere üç seçeneğe ayrıldı.

Standart yalnızca “bilinen” izleyicileri “gizli” tarayıcı pencerelerinde, sıkı ayar ise normal göz atma oturumlarında bile tüm izleyicileri engeller. Özel (adından da anlaşılacağı gibi), özel bir blok listesi ayarlamanıza veya tüm izleyicilere veya çerezlere kapsamlı yasaklar koymanıza olanak tanır.

Bu yeni ve geliştirilmiş gizlilik seçeneklerine erişmek her zamankinden daha hızlı olacak. Menülerde gezinmek yerine, herhangi bir web sitesinin adresinin yanındaki ‘Bilgi’ simgesine tıklayabilir ve ardından ‘İçerik Engelleme’ bölümündeki küçük seçenek düğmesini seçebilirsiniz. Böylece doğrudan ayarlar sayfasına yönlendirileceksiniz.

Firefox’un son sürümünü buradan indirebilirsiniz. Tarayıcıyı önceden yüklediyseniz, otomatik güncelleme için yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  WhatsApp durumlar görünmüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir