Kapat

Fortnite 9. Sezon Savaş Bileti “Battle Pass” Rehberi

Anasayfa
Oyun Fortnite 9. Sezon Savaş Bileti “Battle Pass” Rehberi

Fortnite’ın 9. sezonu bugün yayınlanan v9.00 güncellemesi ile birlikte resmi olarak başladı. Önümüzdeki 10 hafta boyunca oyuncular eklenen yeni özellikleri deneme fırsatı bulabilecek. Geliştirici Epic Games tarafından yayınlanan yama notlarına göre önceki sezonlarda olduğu gibi harita ve oynanış özelliklerinde heyecan verici değişiklikler göze çarpıyor. Yeni sezona bağlı olarak tabii ki de yeni Savaş Bileti ile kostümlerin, ödüllerin ve daha fazla öğenin tadını çıkarabilirsiniz.

Fortnite Savaş Bileti Nedir?

Savaş Bileti oyuncuların karakterlerini özelleştirmek için yeni öğeleri etkili bir şekilde edinmesini sağlayan bir oyun içi özelliktir.  Karakterinizi özelleştirebileceğiniz kostümler, “emote”lar, planörler gibi her türlü öğeye Savaş Bileti ile ulaşabilirsiniz.

Bu öğeleri kazanmak için Fortnite oynayarak ve düşmanlarınızı mağlup ederek Victory Royales kazanmanız ve haftalık mücadeleleri tamamlamanız gerekiyor. Bu şekilde Savaş Yıldızları’nı artırarak Savaş Bileti seviyesini bir üst seviyeye taşıyabilir ve kozmetik öğelere ulaşabilirsiniz.

Önceki Savaş Biletlerinde olduğu gibi aynı şekilde 100 farklı seviye bulunuyor. Yeni yayınlanan 9. Sezon için Savaş Bileti’ni satın aldığınız zaman aşağıda resmi bulunan Sentinel ve Rox kostümlerini kazanıyorsunuz. Kademeli bir kostüm olan Rox’u üst seviyelere taşıyarak stilini değiştirebilirsiniz.

Savaş Bileti Mücadeleleri Nasıl Çalışıyor?

Fortnite oynamak için Savaş Bileti satın almanız gerekmiyor. Tüm oyuncular kısıtlı sayıda kozmetik ürüne erişebilmek için temel bir Savaş Bileti seviyesine sahip. Ancak bu temel versiyonda seviyenizi yükseltmek ve yeni kozmetik ürünlere ulaşabilmek için çok daha uzun zaman harcamanız gerekiyor. Ayrıca özel kostümlerin neredeyse hepsi sadece Savaş Bileti sahipleri tarafından kazanılabiliyor.

Savaş Bileti seviyesini yükseltmek için en basit yol haftalık mücadeleleri tamamlamaktan geçiyor. Savaş Bileti sahibi olmayan oyuncular bu haftalık mücadelelerin bir kısmına erişebilse de, Savaş Bileti sahipleri için çok daha fazla görev bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Hangi takımlar yer alacak? : BLAST Pro Series Lisbon 2018"

9. Sezon Savaş Paketi İçerikleri

1 Ağustos itibariyle geçerli olacak Savaş Paketi, oyunculara 10,000 V-Papel’in üstünde değere sahip öğelere anında erişim imkanı sağlıyor. Bu öğeler:

 • Rox Kostümü
 • Sentinel Kostümü
 • Bunker Jonesy Kostümü
 • Sentinel Wrap
 • Ripe Rippers Hasat Aracı
 • Turbo Spin Planör
 • Ripe Wrap
 • 300 B-Papel
 • 1 Müzik Parçası
 • %70 Bonus Sezon Maçı XP’si
 • %20 Bonus Sezon Arkadaş Maçı XP’si

Ödüller Neler?

Savaş Bileti satın aldığınız zaman Sentinel ve Rox’u da içeren birçok kostüme anında erişebilirsiniz. Bunların yanında bazı fütüristik wrap’lere, mekanik evcil hayvanlara, emote’lara, spreylere ve daha fazlasına erişme şansınız var. Nihai olarak ise kademeli bir kostüm olan ve 100. seviyede açılan aşağıda resmine yer verdiğimiz “Vendetta” kostümünü açabilirsiniz. Ayrıca eğer 8. Sezon’da Savaş Bileti satın aldıysanız 9. Sezon’a %30 kişisel XP takviyesi ile başlıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir