Kapat

Fortnite Dünya Kupası Finallerinde 30 Milyon Dolarlık Ödül Havuzu Bulunacak

Anasayfa
HABER Fortnite Dünya Kupası Finallerinde 30 Milyon Dolarlık Ödül Havuzu Bulunacak

Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, Cuma günü yaptığı açıklamada 26-28 Temmuz tarihleri arasında New York’ta gerçekleşecek final turnuvasına dair detayları paylaştı.

Oldukça büyük bir ödül havuzuna ev sahipliği yapan turnuvada, tüm dünyadan 100 Solo oyuncu ve 50 Duo takım yarışacak. Bu oyuncuların her biri en az 50,000 dolarlık ödül kazanma şansına sahip olurken, en iyi bireysel oyuncu ödül olarak 3,000,000 dolar kazanacak.

13 Nisan – 16 Haziran arasında, uygun oyuncuların belirlenmesi için bir eleme süreci gerçekleştirilecek. Bu süre zarfında, Epic Games, her biri kazananlara “geniş ölçüde dağıtılacak” 1,000,000 dolarlık ödül havuzuna sahip 10 çevrimiçi eleme turnuvasına ev sahipliği yapacak. Fortnite oyuncuları ön eleme turnuvalarına ve Fortnite Dünya Kupası Finallerine katılmak için 13 yaşında veya daha büyük olmaları gerekiyor.

Geçen yıl, Epic Games, Fortnite Dünya Kupasını duyurmuş ve e-spor etkinliklerine 100 milyon dolar tahsis edeceğini söylemişti. Geçtiğimiz 12 ay boyunca, Epic Games oyun için farklı biçimlerde denemeler yaptı ve oyuncular için oyun içi turnuvalar gibi yeni rekabetçi özellikler sundu.

Yaklaşan Fortnite Dünya Kupası ile ilgili daha fazla güncelleme için Epic Games’in web sitesini ve Fortnite’ın Twitter profilini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: geek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir