Kapat

Full HD Televizyon izleme mesafesi

Anasayfa
HABER Full HD Televizyon izleme mesafesi

Şuan kullanmakta olduğunuz TV’nin izleme mesafesi acaba yeterli mi? Televizyon izleme mesafesi kaç metredir. Tv izleme mesafesi hesaplama ve gerekli konumlandırma nasıl yapılır? Televizyon izleme mesafesi nasıl hesaplanıyor?

Televizyon modellerini incelerken yada satın alma kararı verdiğimizde çoğu zaman aklımıza kullanacağımız mekanın genişliği ve TV izleme uzaklığı gelmez. Yada büyük olsun sıkıntı olmaz diye düşünürüz. Genel olarak görüntü kalitesinin yanında detaylı özellikler dikkatimizi çeker birde kullanılacak mekanın dizaynına ( renk ve tasarım )  uygun olup olmadığını mutlaka incelemeye dahil ederiz.

Aslında görüntü ne kadar kaliteli olursa olsun izleme mesafesi ile performans doğru orantılıdır. Full özellikli bir LED TV aldığımızda eğer izleme mesafesini göz önünde bulundurmazsak  bir süre sonra satın aldığımız mağazanın yolunu tutmamız kuvvetle muhtemeldir. Görüntü kalitesinden ziyade göz sağlığı için izleme mesafesinin büyük önemi vardır. Uygun uzaklıkta izleme yapılmadığında göz ve baş ağrısı problemleri ile karşılaşılmaktadır.

Sizden gelenler;

→ LED Tv izleme mesaefsi ne olmalı?

→ Led Tv izleme mesafesi ne olmalı?

→ Televizyon izleme mesafesi nasıl hesaplanır?

Tavsiye edilen izleme mesafelerini detaylı olarak Televizyon boyutlarına göre tabloda görebilirsiniz.

1 inç = 2,54 cm

tv-izleme-mesafesi

“Full HD Televizyon izleme mesafesi” üzerine 2 yorum

  1. Yaşar says:
    • avatar Yunus Emre ASLAN says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir