Kapat

Game of Thrones Winterfell Savaşı Gerçekten İzleyiciyi Oyalamak İçin Miydi?

Anasayfa
Film Game of Thrones Winterfell Savaşı Gerçekten İzleyiciyi Oyalamak İçin Miydi?

Bildiğiniz üzere,Game of Thrones’un üçüncü bölümünde büyük Winterfell Savaşı’na şahit olmuştuk. Aldığımız bilgiye göre sırf bu savaşın çekimleri 55 gece sürmüştü. Oyuncu ekibinin ve arkada çalışan diğer çekim ekibinin yorucu şartlar altında çalışmış olduğu hepimizin ortak kararı. Ancak, tam olarak bu savaşın hayatımızın en büyük seyir zevki olacağına dair bize söz verilmişti. Aslında evet bir bakıma “The Long Night” kitleler arasında yayılması konusunda gayet sağlam  etki yaratabilmiş bir bölüm oldu.

Malesef ki, bir çok izleyicisi ve serinin hayranlarında hayal kırıklığı yarattığı da yadsınamaz bir gerçek! Evet beklenen savaş gelmiş, tüm insanlığın karşısındaki en büyük tehdite karşı savaşmanın vakti gelmişti. Peki o zaman hepimizin aklındaki o soruyu yineleyelim ; Bütün savaşları sona erdiren savaş bu muydu? O kıyametvari kış gelmiş ve tek bir gecede gitmişti! Gecenin kralının “dünyanın sonu” gelene kadar izleyicilerin gözünde yücelleştirilmesinin ardından, onu öldürmek için gereken tek şey göğsüne bir bıçak saplamak mıydı ?

Daha sonra Jimmy Kimmel’nin Talk Show programında şahit olduğumuza göre Emilia Clarke’nin yani Daenerys Targaryen’nın hala hayatta olduğunu öğreniyoruz. Aynı zamanda Emilia Clarke’nin söylediğine göre 5. bölümün 3. bölümden çok daha büyük olacağını öğreniyoruz. Seri hayranlarının Reddit’de de belirtiği gibi 5. bölümde HBO izleyicileri kasıtlı olarak yanlış yönlendiriyor olabilir mi ? Çünkü 5. bölümde çok daha büyük olaylar yaşanacak gibi!

“Bilinen bir diğer gerçeğin HBO pazarlamanın aylardır “Long Night” bölümü için gerek medya, gerek izleyici kitlesini daha da fazla umutlandırdığı.  Haftalarca süren gece çekimlerinin ardından şimdiye dek çekilmiş en büyük savaş sahnelerinin bu bölümde yer aldığını düşünün(Miğferdibi Savaşın’dan daha büyük). Bu kasıtlı yapılmış bir pazarlamacı yanlış yönlendirmesiydi. Bölüm 5 büyük,kötü ve çılgınca yapılmış bir savaşa sahne olacak(yine aynı yönetmen)! Bunu unutmayın…”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  "ToTok" Uygulamasının BAE İçin Casusluk Yaptığı Ortaya Çıktı
Eğer HBO’nun sırlarını korumak için harcadığı uzun zamanları göz önünde bulundurursak bu çılgın bir komplo teorisi olmayabilir.

Gelin bu teorinin doğru çıktığını varsayalım ve 5. bölümün sezonun “pilot” bölümü olduğunu düşünelim. Bir sonraki bölümün Winterfell savaşının ardından yas tutma, yaraları sarma ve verilen kayıpları telafi etme çabalarıyla geçeceği açık. Bir sonraki büyük hareket için bir ara bölüm olacağı bu durumda gayet mümkün. Ve bu büyük olayın Cersei ve Dany taraflarının arasında geçecek bir final yüzleşmesi olması su getirmez gerçek.

Yine de Kit Harington’un “Entertainment Weekly” adlı amerikan dergisine verdiği demeçte 4. bölümünün onun favori bölümü olduğunu da hatırlarsak, dikkatli izleyicilere bir yandan göz kırpılırken herhangi bir süpriz ile karşılaşılabilineceği merak konusu.

-“Kuzeydeki insanlar için işlerin 3. bölümde ne kadar kolay işlediğini düşünürsek gelmeleri için daha yıkıcı bir şeyler olmalı”

İyi seyirler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir