Kapat

Gmail otomatik cevap taslak hazırlama

Anasayfa
Çözüm Gmail otomatik cevap taslak hazırlama

Aktif olarak kullandığımız Gmail hesabımızı bir süre kullanamadığımızda bize ulaşmak isteyen kişileri bilgilendirmek amacı ile Gmail otomatik mail yanıtlama ayarlarını yapılandırmamız gerekmektedir. Gmail kullanıcıları Ofis dışında yada Tatildeyken bu modu kullanarak kendilerine ulaşmak isteyen kişilere otomatik yanıt verebiliyorlar.

Gmail Otomatik yanıt sistemi sayesinde size acil ulaşması gereken kişileri bilgilendirebilir. Farklı bir kişiye yönlendirebilir ve işlerinizin aksamasını engelleyebilirsiniz.

Gmail otomatik cevap sistemi nasıl ayarlanıyor?

 

→ Bilgisayarınızda Gmail'i açın

→ Sağ üstteki Ayarlar'ı tıklayın

→ Otomatik yanıtlayıcı bölümüne ilerleyin

→ Otomatik yanıtlayıcı açık'ı seçin

Tarih aralığını, konuyu ve iletiyi yazın

→ Otomatik yanıtınızın yalnızca kişilerinize gösterilmesini istiyorsanız, iletinizin altındaki seçeneği kullanarak bunu belirtin

→ Sayfanın alt tarafında, Değişiklikleri Kaydet'i tıklayın

Not: Bir Gmail imzanız varsa otomatik yanıtınızın altında gösterilir

Bu işlem sonucunda Gmail adresiniz için belirttiğiniz tarihler arasında gelen mailler otomatik olarak yanıtlanacaktır. Gmail otomatik mail sistemini daha erken bir tarihte devre dışı bırakmak isterseniz aynı bölümden otomatik yanıtlama taslahınızı pasif duruma getirmeniz gerekmektedir.

Gmail otomatik mesaj gönderme makalemizin sonuna geldik, Gmail otomatik mail gönderme konusunda aklınıza takılan soruları bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  iPhone 7 - 7 Plus sarı ekran sorunu kesin çözümü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir