Kapat

Gmail Uygulamasının Android ve iOS’ta Yeni Tasarımı Yayınlanacak

Anasayfa
HABER Gmail Uygulamasının Android ve iOS’ta Yeni Tasarımı Yayınlanacak

Android ve iOS’taki Gmail uygulaması yakın gelecekte yeni görünüşüne kavuşuyor. Tamamen beyaz olan Materyal Tema, Google’ın tüm Google Apps uygulamaları için tasarladığı görünüme sahip.

Temmuz ayında Google’ın Gmail uygulamasını minimalist Materyal Dizayn temasına taşıyacağı duyurulmuştu. Şirket Salı günü yaptığı açıklamada değişikliğin yakın zamanda yayınlanmaya başlayacağını belirtti.

Google yaptığı açıklamada, “Bu güncelleme, tüm uygulamaların kullanımı kolay bir ürün ailesi gibi görünmesini sağlamak için yapıldı” dedi.

Görevler, Fotoğraflar, Takvim ve Gmail’in web sürümü de dahil olmak üzere diğer Google uygulamaları da benzer dönüşümlerden geçmişti.

Değişiklikle beraber farklı işleyen birkaç özellik bulunuyor. Birincisi, arama simgesi artık yok. Bunun yerine, başlık kısmı bir arama çubuğu görevi görüyor. Ek olarak, kullanıcı avatarı arama çubuğunun sağ üst köşesindeki noktada bulunuyor. Avatara dokunmak, e-mail hesaplarınız arasında geçiş yapmayı sağlıyor.

Google, ek önizlemeleri, “kompakt” ve “rahat” görüntüleme seçenekleri ve tarayıcı uygulamasında görmüş olabileceğiniz kimlik avı uyarıları dahil, Gmail’in web sürümünde halihazırda bulunan bir kaç özelliği daha uygulamaya getirdi.

Gmail uygulamasının yeniden tasarlanmış versiyonu bugün yayınlanmaya başladı ve önümüzdeki haftalarda tüm cihazlar için erişilebilir olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir