Kapat

Gmail’de Tüm Mailler Nasıl Silinir?

Anasayfa
Çözüm Gmail’de Tüm Mailler Nasıl Silinir?

Google tarafından sunulan bir email hizmeti olan Gmail her gün milyonlarca kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Günümüzde zorunluluk haline gelen email adresleri ile her türlü platforma kayıt olurken bir yandan da emailler gelen kutumuzda istenmeyen bir şekilde birikmeye başlıyor. Eğer gelen kutunuzda biriken bu emaillerden memnun değilseniz aşağıda anlatacağımız Gmail’de tüm mailleri silme adımlarını kolay bir şekilde takip ederek bu maillerden kurtulabilirsiniz.

Not: Bu işlem Google tarafından da belirtildiği üzere mobil uygulamasında gerçekleştirilememektedir. Bu yöntemden faydalanmak için bir bilgisayar kullanmanız gerekiyor.

Gmail’de Tüm Mailleri Silme

  •  İlk olarak Gmail adresinizde oturum açın.
  • “Postalarda arayın” yazan arama çubuğunun altındaki kutucuğa tıklayın.
  • Kutucuğa tıkladıktan sonra Gmail tarafından sadece o sayfada görüntülenen iletiler seçilecektir. Tüm mailleri seçebilmek için “Birincil aramasındaki X ileti dizisinin tümünü seç” seçeneğine tıklayın.
  • Seçimi yaptıktan sonra yukarıda bulunan “Sil”Sil butonuna tıklayarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ayrıca bu şekilde tüm mailleri okundu olarak işaretleyebilirsiniz.

Silmiş olsanız bile mailler tamamen yok olmadan önce çöp kutusunda beklemektedir. Bundan dolayı önemli bir maili sildiğinizi düşünüyorsanız tamamen silinmeden önce bu maile çöp kutusundan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google arama geçmişini tamamen silme | Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir