Kapat

Gmail’in Akıllı Yazma Özelliği Tüm Android Cihazlara Geliyor

Anasayfa
HABER Gmail’in Akıllı Yazma Özelliği Tüm Android Cihazlara Geliyor

Google, Gmail için ‘Akıllı Yazma’ özelliğini geçtiğimiz sene I/O konferasında duyurmuştu. Otomatik düzeltme özelliğinin daha gelişmiş bir versiyonu olarak nitelendirebileceğimiz bu özellik, e-posta yazarken, yapay zeka ve makine öğrenimi sayesinde cümlenin devamında ne yazabileceğinizi tahmin ederek yazma hızınızı arttırıyor. Önceki kelimeleri analiz ederek bunu gerçekleştiren algoritmanın önerisini beğenirseniz, önerinin göründüğü gri metne dokunmanız gerekiyor.

İlk olarak Gmail’in web versiyonunda kullanıma açılan özellik daha sonra Pixel 3 için özel olarak geçtiğimiz sene çıkarılmıştı. Akıllı Yazma özelliği şu anda tüm Android kullanıcıları için kullanılabilir durumda.

Google, yaptığı açıklamada: “Akıllı Yazma, yazım ve dilbilgisi hataları olasılığını azaltırken, tekrarlayan kelimeleri geri alarak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Hatta alakalı bağlamsal ifadeler bile önerebilir ”dedi. “Örneğin, e-postayı yazdığınız gün Cuma ise, kapanış ifadesi olarak “Harika bir hafta sonu geçirin! ” şeklinde bir öneride bulunabilir.

Bu özellik varsayılan olarak, 22 Şubat’ta güncelleme alan Gmail uygulamasının 9.2.3 sürümünü kullanan cihazlarda etkindir. Google’ın e-posta yazarken size bu şekilde önerilerde bulunmasını istemiyorsanız bu özelliği ayarlardan kapatabilirsiniz.

Kaynak: TechSpot

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir