Kapat

Google, 19 Mart’ta Gaming Donanımını Duyurabilir

Anasayfa
Bilgisayar Google, 19 Mart’ta Gaming Donanımını Duyurabilir

Bu haftanın başlarında, Google gizemli bir duyuru yaparak, 19 Mart’ta San Francisco’da gerçekleşecek Oyun Geliştiricileri Konferansında bir açılış konuşması yapmayı planladığını aktardı. Henüz resmi olarak bir şey söylenmemiş olsa da, Google’ın yeni bir oyun yayın hizmeti başlatması ve etkinlikte oyun donanımını duyurması bekleniyor.

Google, Chrome kullanıcılarının Assassin’in Creed Odyssey’ini yayından oynamasına ve sadece isteğe bağlı bir kablolu PlayStation veya Xbox denetleyicisi kullanarak oyunu oynamalarını sağlayarak, son altı aydır Project Stream hizmeti üzerinde çalışıyordu. Hizmeti kullanmanın tek ön şartı ise 25 Mbps internet bağlantısına sahip olmak.

Google’ın ‘Project Stream’ projesindeki amacı oyunculara pahalı ve yüksek özellikli bilgisayarlara sahip olmadan, zor kısmın Google’ın sunucularında halledildiği şekilde oyun oynamalarını gösterebilmekti. Project Stream Demo, Google’ın gaming alanındaki daha geniş planlarından sadece ufak bir kısmını temsil ediyor.

Daha kapsamlı bir proje olarak öne çıkan ‘Project Yeti’ ile Chromebook veya PC’lere oyun yayının aktarılmasını kolaylaştırmak amacıyla bir donanımın geliştirileceği belirtiliyor.

Project Yeti’nin Google’ın istediği şekilde çalışmasını sağlamak adına, şirketin oyun konsoluna benzer bir donanımı duyurması bekleniyor.

Google’ın açıklamalarını 19 Mart’ta San Francisco’da gerçekleşecek Oyun Geliştiricileri Konferasında daha yakından inceleme fırsatı bulacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir