Kapat

Google, Antutu Uygulamalarını Play Store’dan Kaldırdı

Anasayfa
HABER Google, Antutu Uygulamalarını Play Store’dan Kaldırdı

Eskiden olduğu kadar etkili olmasa da, akıllı telefon karşılaştırma uygulamaları, cihazlarını test etmek isteyen kullanıcılar arasında hala popüler durumda. Karşılaştırma yapmak ve cihaz performansı hakkında bilgi vermek için en popüler uygulamalardan biri haline gelen Antutu, yıllar boyunca YouTube karşılaştırma videolarında ve makalelerde kendisine yer buldu.

Ancak son zamanlarda yaşanan bir gelişmeyle beraber, uygulamaların muhtemelen Cheetah Mobile ile olan ilişkisi nedeniyle, şirket tarafından geliştirilen üç uygulama (Antutu 3DBench, Antutu Benchmark ve Altutu Benchmark) Google Play Store’dan kaldırıldı.

Antutu CEO’su Zhao Chen tarafından konuya ilişkin şöyle bir açıklama yapıldı:

Google tarafından 7 Mart’ta gönderilen bir e-posta ile Antutu’nun Cheetah Mobile’e bağlı bir yayıncı olduğu ve buna bağlı olarak uygulamaların Play Store’dan kaldırıldığı bildirildi. Ancak bu konuyla ilgili bir yanlış anlaşılmanın ortada olduğunu söylemek istiyoruz. Antutu, Cheetah Mobile’e bağlı bir şirket değildir.

2011 yılında Cheetah Mobile’den önce kurulmuş olan Antutu, en eski Google Play geliştiricilerinden bir tanesidir. Cheetah Mobile 2014 yılında şirketimize yatırım yapmış ve o zamandan beri hissedarlarımızdan biri olmuştur. Cheetah Mobile’in hiçbir zaman Google Play hesabımızla bir ilişkisi olmamıştır ve Antutu, Cheetah Mobile’ın herhangi bir tanıtımını yapmamıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  İşte iOS 11 özellikleri, iOS 11 hata ve şikayetleri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir