Kapat

Google Asistan Bu Ayın Sonunda Bir Milyar Cihaza Hizmet Verecek

Anasayfa
HABER Google Asistan Bu Ayın Sonunda Bir Milyar Cihaza Hizmet Verecek

Android ile birlikte gelen Google’un yapay zeka temelli sesli asistanı Google Asistan, daha fazla cihazda hizmet verecek. Google mümkün olabilecek en fazla sayıda cihaz için Asistan uygulamasını yayınlamayı planlıyor.

Bu konuda büyük gelişmelere imza atan Google, bu sabah CES başlamadan önce paylaştığı ufak bir istatistik bilgisi ile bu ayın sonunda toplamda 1 milyar cihazın Google Asistan’a sahip olacağını aktardı.

Şirket böylece geçen yıla göre fazladan 400 milyon adet cihaz için platformu yayınlamış oldu.

Google, Asistan uygulamasını ilk olarak 2016 Mayıs ayında duyurmuştu. 2016 yılının Ekim ayında Pixel/Pixel XL telefonları için yayınlanan Asistan uygulaması şimdilerde TV’ler, akıllı hoparlörler, tabletler, akıllı saatler ve Android kullanan tüm cihazlarda kullanılabiliyor.

Bunun gerçek kullanıcı sayısını tam olarak yansıtıp yansıtmadığını bilmek zor – ama bu miktar büyük olasılıkla bir milyar değil. Birçok Google Asistan kullanıcısı muhtemelen aynı anda birden fazla cihazda, telefonlarında, ve tabletlerinde Google Asistan uygulamasını kullanıyor. Bundan dolayı kullanıcı sayısını tam olarak anlamak mümkün değil. Google, aktif kullanıcı sayısının geçen yıla göre yalnızca 4 kat arttığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir