Kapat

Google Asistan Uçuşların Gecikme Sürelerini Tahmin Edecek

Anasayfa
HABER Google Asistan Uçuşların Gecikme Sürelerini Tahmin Edecek

Google, ülkelerarası uçuşlarınızı daha az stresli hâle getirmek için yeni araçlar sunuyor. Şirket artık Google Asistan ve Google Flights’ta uçuşlara dair bildirimlerin görüneceğini açıkladı.

Yeni özelliklerden ilki, Google’ın bu yılın başlarında yayınladığı uçuş gecikme tahminleriyle ilgili. Arama devi Google, geçmiş uçuş bilgilerinin ve makine öğreniminin bir kombinasyonu sayesinde uçuşların ne kadar süre gecikeceğini %85 doğruluk payı ile tahmin edebiliyor. Bu haftadan itibaren, Google Asistan artık “Hey Google, uçağım zamanında varacak mı?” gibi soruları sorduğunuzda, eğer uçuşunuzun gecikmesi bekleniyorsa buna dair bilgileri göstermeye başlayacak.

Ayrıca bu özellik ile diğer uçuşların durumunu da kontrol etmek mümkün olacak. Örnek olarak “Hey Google, Philadelphia’dan Denver’a uçan American Airlines uçağının durumu nedir?” gibi sorular sorulabilecek.

Buna ek olarak, Google, önümüzdeki birkaç hafta boyunca Google Asistan’ın bir gecikme öngörmesi durumunda gecikmenin neden olduğu ve ne zaman çözüleceğine ilişkin bir açıklama ile birlikte bildirim göndermeye başlayacağını söylüyor.

Yeni özellikler bunlardan ibaret değil. Geçtiğimiz Ocak ayında Google, Delta, American Airlines ve United Airlines gibi havayollarına yönelik olarak hangi hizmetlerin ve olanakların biletlere dahil edilmediğini belirtmeye başladı. Google artık hangi biletlerin ücretsiz bagaj içerdiğini gösterecek.

Yapay zekanın ve makine öğreniminin hayatımıza girmesi ile çok sayıda alanda değişiklikler meydana geliyor ve müşteri memnuniyeti de iyileştirilmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir