Kapat

Google Bu Yıl Google Asistan’a Gelecek Özellikleri Duyurdu

Anasayfa
HABER Google Bu Yıl Google Asistan’a Gelecek Özellikleri Duyurdu

Yeni dijital asistan ürünlerinin tanıtıldığı CES 2019’da Google, Asistan uygulaması ile öne çıktı. CES’te Google Asistan üzerinde yoğunlaşan Google, uygulamaya bu sene gelecek özellikler ile ilgili detayları paylaştı.

Google Asistan Bağlantısı

Üreticilerin cihazlarına Google Asistan’ı eklemeleri belirli bir masrafa sebep oluyordu. Ancak görünüşe göre Google Asistan Bağlantısı sayesinde bu işlem çok daha kolay ve ucuz hale gelecek.

Google geliştiricilerin işini kolaylaştırmak ve yükü tamamen Google Asistan’ın omuzlarına yüklemek için bir dizi araç yayınladı.

Google bu özelliği göstermek amacıyla bir e-mürekkep ekranı buzdolabına mıknatıs ile bağladı.

Akıllı Saatler

Bu sabah Lenovo tarafından duyurulan Lenovo Akıllı Saat görücüye çıktı. Google’ın da bu konu üzerine blog yazılarında değindiği göz önüne alındığında yeni bir Akıllı Saat geliyor olabilir.

Geliştirilmiş Google Haritalar Entegrasyonu

Güncellemeden sonra “güncel konumunuzu arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilir, kısa mesajlara cevap verebilir, müzik çalabilir, podcast’leri paylaşabilir, rotanızdaki yerleri arayabilir, yeni bir durak ekleyebilir ve mesajınızı otomatik olarak noktalayabilirsiniz.”

Araba kullandığınız sırada Google Asistan konumunu algılayarak dilediğiniz durumda arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlayacak.

Tercüman Desteği

Google Tercüman desteğini halihazırda Pixel Buds gibi bazı cihazlar için yayınlamıştı. Önümüzdeki haftalarda bu özellik Google Home ve Smart Display cihazları için yayınlanacak.

Tercüman özelliği gerçek zamanlı olarak konuştuğunuz dili çevirebilecek.

Kilit Ekranı Desteği

Çoğu telefonda cihazın kilidini açma opsiyonu bulunmuyor ancak Google Asistan’ın sunacağı seçenek ile beraber telefonunuz kilitliyken bile Asistan ile etkileşime geçebileceksiniz. Telefonun kilidini açmadan yakındaki restoranları göstermesini, alarmları ayarlamasını, hatırlatıcıları ve zamanlayıcıları planlamasını isteyebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir