Kapat

Google Chrome Global Better Ads Standartlarına Uyumlu Hale Geliyor

Anasayfa
HABER Google Chrome Global Better Ads Standartlarına Uyumlu Hale Geliyor

The Coalition for Better Ads66.000’den fazla tüketiciyi içeren kapsamlı bir araştırma sonucunda masaüstü ve mobil web için Global Better Ads Standartları geliştirmiştir. Standartlar Kuzey Amerika ve Avrupa genelinde Mart 2017’de yayınlandı ve birçok endüstri katılımcısı tarafından ticari uygulamalarında uygulanmaya başlandı. Koalisyon tarafından Ocak 2019’da yapılan yeni bir araştırmada dünya çapında tüketicilerin aynı standartların kabul edilmesini desteklediği görüldü.

Better Ads Standartları, kullanıcıların herhangi bir siteyi ziyaret ettiğinde yaşadığı zorlukları ve can sıkıcı reklamları yeniden dizayn etmeyi ve kullanıcı deneyimini arttırmayı amaçlıyor. Buna göre içerikten büyük reklamlar, Pop-up reklamlar ve kullanıcıları farklı sayfalara yönlendiren reklamlar kullanıcıların en çok şikayet ettiğini konuların başında geliyor.

Koalisyon tarafından yayınlanan açıklamada Dünya çapında yapılan kapsamlı araştırmalarda kullanıcıların reklam engelleyicileri kullanma eğiliminin giderek benimsendiğine dikkat çekildi. Google, Türkçe adı ile daha iyi reklamlar koalisyonu tarafından yapılan araştırmaları dikkate alarak Chrome tarayıcısında Better Ads Standartlarını hayata geçireceğini açıkladı.

Google Chrome tarayıcısı kullanan kullanıcılar 9 Temmuz 2019 itibari ile ziyaret ettikleri sitelerde bu tarz reklamları göremeyecekler. Sayfada çok sık yer alan reklamlar, makale ortasında birden açılan Pop-up reklamlar ve sayfada içerikten fazla yer kaplayan reklamların artık Google Chrome tarayıcısında açılması otomatik olarak engellenecek!

Kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurduğumuzda Türkiye genelinde bir çok haber sitesinin bunaltıcı reklamları artık tarihe karışacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google Yeni Bir Platform İçin Wordpress ile İşbirliği Yapıyor

“Google Chrome Global Better Ads Standartlarına Uyumlu Hale Geliyor” üzerine 1 yorum

  1. Okul says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir