Kapat

Google Chrome güncellendi!

Anasayfa
HABER Google Chrome güncellendi!

Google Chrome güncellendi. Dünya genelind en çok tercih edilen web tarayıcısı olan Google Chrome 10. yaşını kutluyor. Bu kapsamda tasarım ve yazılımda ciddi değişikliklere ginden Google Chrome yeni yazılımı ve güvenliğin arttırılması ile dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi başardı.

Belli dönemlerde tasarımı yenilenen ve özellikleri güncellenen Google Chrome, 2 Eylül itibariyle 10. yaşını kutlarken, yeni bir güncelleme aldı. 

Yeni hali ile Chrome 69 versiyonuna terfi eden web tarayıcısı kenarları yuvarlatılmış şekiller, sekmeler, yeni bir renk düzeni ve güncellenmiş ikonlar içeriyor. Ayrıca araç çubuğu da iOS kullanıcılarına kolaylık sağlaması için alt kısma yerleştirildi. 

Yeni güncelleme ile gelen daha detaylı özelliklerde mevcut. Bunlar arasında birleştirilmiş arama çubuğu (diğer adıyla Omnibox), artık bazı cevapları doğrudan adres çubuğunda gösteriyor. Bu sayede hava durumunu kontrol etmek için yeni bir sekme açmanıza gerek kalmıyor. 

Google kimlik avı saldırılarını ve zararlı siteleri algılamak için Chrome’a yapay zeka desteği de getirdi ve bu sayede bu sitelerle savaşmak daha kolay hale geliyor.

 

“Google Chrome güncellendi!” üzerine 1 yorum

  1. hüseyin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir