Kapat

Google Duo Aramaları Artık Bilgisayarda Yapılabiliyor

Anasayfa
HABER Google Duo Aramaları Artık Bilgisayarda Yapılabiliyor

Android Police tarafından aktarılan bir habere göre, Google Duo görüntülü sohbet hizmetinin web sürümü yaygın bir şekilde kullanıma sunuldu. Duo, Android, iOS ve Chromebook’larda zaten mevcut olmasına rağmen, web desteğinin gelmesi ile birlikte, kullanıcılarının arkadaşlarıyla ve aileleriyle birçok farklı cihazda sohbet etmesi kolaylaşacak.

Duo uygulamasını web’de kullanmak için https://duo.google.com adresine gidebilirsiniz. Halihazırda bir Duo hesabınız varsa ve oturum açtıysanız, ekranda alt kısımda Duo kullanan kişilerin listesini içeren bir arama kutusu göreceksiniz.

Duo’nun web istemcisi yapılan testlere göre Chrome, Safari ve Firefox’ta çalıştı ancak Microsoft’un Windows’taki Edge tarayıcısı uygulamayı çalıştırma konusunda başarılı olamadı. Duo ile birlikte hem görüntülü hem de sesli aramalar gerçekleştirmek mümkün. Ancak karşı taraftaki kullanıcının çağrıyı alabilmesi için Duo’ya kayıtlı olması gerekiyor.

Google’ın görüntülü sohbet servisi, kendisiyle birlikte çıkış yapan Allo mesajlaşma uygulamasını geride bırakarak büyük popülerlik kazandı. OnePlus geçtiğimiz günlerde Duo’yu, kendi telefonlarında tercih edilen görüntülü sohbet platformu olarak entegre edeceğini duyurdu. Google ayrıca dün yaptığı açıklamada Allo’nun kapanmasından sonra Android Mesajlar uygulamasına Google Asistan’ı getireceğini doğruladı.

Kaynak: The Verge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir