Kapat

Google Fotoğraflar’ın Sınırsız Depolama Özelliği Ücretli Hale Geliyor

Anasayfa
HABER Google Fotoğraflar’ın Sınırsız Depolama Özelliği Ücretli Hale Geliyor

Google Fotoğraflar üzerinden fotoğrafları “yüksek kaliteli” olarak sınırsız bir şekilde depolamak mümkünken, bu özellik artık ücretli hale geliyor. Google tarafından sunulan depolama alanı 15GB’a ulaştıktan sonra fotoğrafları depolamaya devam etmek için ücret ödemek gerekecek. 2021 Ocak ayından itibaren uygulamaya konacak olan bu değişiklik ile birlikte fotoğrafları “yüksek kaliteli” seçeneği ile depolamak için kullanıcılar ücretsiz olarak yalnızca 15GB depolama alanına sahip olacak.

2021 Ocak ayından önce yapılan yüklemeler, uygulamaya konacak olan 15GB kısıtlamasından etkilenmeyecek. Bundan dolayı kullanıcıların bu zamandan önce sınırsız depolama özelliğinden faydalanması mümkün. Bu tarihten sonra yapılan yüklemeler ise 15GB depolama alanı dahilinde sayılacak.

Google halihazırda fotoğrafları orijinal kalitede depolamak isteyen kullanıcılar için 15GB’lık kısıtlamayı uyguluyor. Fotoğrafları sıkıştırarak sınırsız bir şekilde depolama sağlayan “yüksek kalite” özelliğinin de aynı kısıtlamaya sahip olması ile birlikte daha fazla depolama alanına sahip olmak için ücret ödemek gerekecek. Google One üzerinden görüleceği üzere, Google Fotoğraflar için ve çeşitli Google hizmetleri için kullanılabilen 100GB, aylık 5,79TL’den satılıyor.

Ayrıca piyasadaki diğer bulut hizmetlerine göre daha fazla depolama alanı sunan Google, Fotoğraflar kullanıcılarının %80’inin en az üç yıl boyunca 15GB sınırına ulaşmayacağını belirtiyor.

Google ayrıca Google Fotoğraflar’a ekleyeceği yeni depolama yönetim aracı ile bulanık fotoğrafları ve istenmeyen ekran görüntülerini silmeyi kolaylaştıracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Spotify, Haftalık Keşif Özelliğinde Reklam Yayınlamanın Bir Yolunu Buldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir