Kapat

Google, Görsel Aramada Alışveriş Yapılabilir Reklamları Test Edecek

Anasayfa
HABER Google, Görsel Aramada Alışveriş Yapılabilir Reklamları Test Edecek

Google, Amazon, Instagram ve Pinterest gibi platformları Google Görseller’e ekleyerek arama sonuçlarında alışveriş yapılabilir reklamları test etmeye başlayacak.

Pinterest ve Instagram tarafından halihazırda sunulan alışveriş yapılabilir reklamlar, şirketlerin ürünlerini Google Görseller sonuçlarında sponsorlu olarak tanıtmasına olanak tanıyacak. Kullanıcılar, üzerine geldiklerinde ürünlerin fiyatını ve markasını görecek ve doğrudan Google Görseller üzerinden satın alabilecekler.

Şirket, bu hafta Las Vegas’ta düzenlenen Shoptalk konferasında sırasında bu özelliği duyurdu. İlk aşamada reklamları, şirketlerle birlikte “ev ofis fikirleri” ve “soyut sanat” gibi geniş arama sorgularıyla test ettiklerini açıkladı.

Google’ın küresel ortaklar başkanı Daniel Alegre Business Insider’a verdiği demeçte, “Google her zaman belirli bir ürün veya mağaza bulabileceğiniz bir yer olmuştur, ancak Google aynı zamanda insanların ilham almak veya yeni markalar ve ürünler keşfetmek için geldikleri bir yerdir” dedi. “Bu nedenle şirketlerin daha fazla müşteriyle bağlantı kurmasına yardımcı olmak için platformlarımızın çoğunda alışveriş çözümlerine yatırım yapıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Alegre, çevrimiçi alışveriş yapanların büyük bir çoğunluğunun, ürünlerin resimlerini gördükten sonra satın almaya karar verdiğini, bu nedenle Google’ın böyle bir çözüme yatırım yapmasının sürpriz olmadığını söyledi. Şirket ayrıca 2017 yılında tanıtılan bir format olan “vitrin alışveriş reklamlarını” Google Görseller’e ekleyecek.

Kaynak: BusinessInsider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir