Kapat

Google Haberler “News” Başvuru Sorgulama

Anasayfa
Çözüm Google Haberler “News” Başvuru Sorgulama

Google News, belirli kriterleri sağlayan siteleri dizine ekleyerek Google’a ait Haberler bölümünde listelemektedir. Haber siteleri için bu önemli bir gelişimdir. Normal şartlarda site trafiği yüksek değilse yeni haberlerin okunma sayıları düşük kalabilir.

Google News üyeliği onaylanan siteler sıcak gelişmeleri paylaştığında Google botları  anında bu haberleri Google benzer aramalarında önermektedir. Çoğunuz Google aramalarında üst kısımda bir konteyner görmüştür. İşte bu bölüm Google News üyesi sitelerin aramanıza eşdeğer güncel haberlerini içermektedir.

Google News, üye olmak isteyen sitelerden bazı kriterleri yerine getirmenisi istemektedir. Eskiden bu kriterler daha kolay yerine getirilebilirken günümüzde Google News üyeliği için sıkı bir denetim yapılmaktadır.

Google haberler üyeliği için özgün içerik çok önemlidir. Sağladığınız içeriğin en az %50 oranından daha fazlası özgün olmalıdır. Bir şeyi kesinlikle unutmamak gerekiyor Google botlarını aldatmak oldukça zordur. Paylaştığınız içeriği farklı bir konumdan alıyor yada esinleniyorsanız kesinlikle kaynak belirtmeniz gerekmektedir. Sitede mutlaka yazarlar bölümü olmalıdır. Tabiki iletişim bilgileri, erişilebilirlik ve güncel olunması diğer önemli detaylardır.

Google News başvurusunu yaptığınız kategoride çok büyük önem taşıyor. Daha az başvuru olan ve güncel haber sayısı daha düşük olan kategorilere üyelik daha kolay olacaktır.

Google News Başvuru Sorgulama

Google haberler başvurusu ortalama iki hafta kadar incelenmektedir. Bu süreçte özgün içerik paylaşımı ve güncel olunması çok önemlidir. Tabi tüm kriterleri sağlamış olsanız bile başvuru olumsuz sonuçlanabilir. Başvuru olumsuz sonuçlandığında Google bu konuda bir geliştirme maili ile size geri bildirim yapmaktadır.

Google News başvuru yapma ve başvuru sorgulama linki: https://partnerdash.google.com/partnerdash/d/news

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  En Popüler Instagram Doğa Etiketleri #Hashtag 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir