Kapat

Google Haritalar’a Artırılmış Gerçeklik Özelliği Geliyor

Anasayfa
HABER Google Haritalar’a Artırılmış Gerçeklik Özelliği Geliyor

Google Haritalar’a gelecek artırılmış gerçeklik özelliği sayesinde aradığınız yeri bulmak eskisine göre çok daha kolay olacak.

Arama devi Google Pazartesi günü yaptığı açıklamada uygulama için navigasyon yürüme özelliğini test ettiğini, böylece kullanıcıların aradıkları yeri bulmasına yardımcı olmak için telefonlarının kamerasını ve ekrandaki okları kullanabileceğini belirtti.

Şirket bu özeliği ilk olarak Mayıs ayında I/O geliştirici konferansında duyurmuştu. Ancak Google Pazartesi günü yaptığı açıklamada güncellemeyi, işletmeler hakkında gönüllü olarak katkıda bulunan ve test eden Yerel Rehberlerden oluşan küçük bir grup için yayınlayacağını söyledi. Google ayrıca daha kapsamlı bir yayınlama için bir zaman çizelgesine sahip olmadığını aktardı.

Yeni özellik ile birlikte yürürken ne tarafa gittiğinizi anlamak çok daha kolay bir hale gelecek. Örnek olarak büyük şehirlerde karmaşaya sebep olan ve metroya bindiğinde ne tarafa gittiğini anlamakta zorlanan kullanıcılar için ekranda gidilen yönü belirten bir işaret belirecek.

Özelliği kullanmak için telefonunuzu önünüzde tuttuğunuzda, ekranın üstünde bir kamera görüntüsü ve altta geleneksel bir harita göreceksiniz. Bir dönüş yapmanız gerektiğinde telefon titreyecek ve ekranda size yol göstermek amacıyla oklar ortaya çıkacak.

Bu özellik sayesinde turistik amaçlarla veya başka sebeplerle farklı şehirlerde bulunan kişiler için yol bulmak oldukça kolaylaşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Instagram Lite kullanıma sunuldu! Hızlı ve Kota dostu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir