Kapat

Google Lens Artık 1 Milyar Ögeyi Tanımlayabiliyor

Anasayfa
HABER Google Lens Artık 1 Milyar Ögeyi Tanımlayabiliyor

Google’ın AI destekli kamera aracı, artık bir milyardan fazla ögeyi tanımlayabiliyor. Google Lens, geçtiğimiz yıl ön hazırlık versiyonu olarak Google Fotoğraflar ve  Google Asistan’da yayınlandığında repertuarında sadece 250.000 öge bulunuyordu.

Büyüme, Google Lens’in optik karakter tanıma altyapısının daha fazla ürün etiketini okuyarak eğitilmesinden bir yıl sonra gerçekleşti. Metinleri tanıyabilen Google Lens artık daha fazla ürünü isimlendirebiliyor. Ayrıca, akıllı telefonlar tarafından çekilen fotoğraflar sayesinde veritabanını genişleten uygulama, Google tarafından aktarıldığı üzere genel olarak eskisinden daha güvenilir durumda.

1 milyar ürün, Google Alışveriş’ten elde edilen ürünlerden geliyor. Bu nedenle, muhtemelen 1990’lardan kalma bir oyun konsolu veya nadir bir kitabın ilk baskısı gibi daha belirsiz, keşfedilemez nesneler içermiyor. Sadece merak ettiği bir ögeyi arayan kişi için uygulama oldukça yeterli.

Alışveriş öğelerinin ötesinde, Google Lens artık insanları, Wi-Fi ağ adlarını ve geometrik şekilleri de tanıyabiliyor. I / O 2017’de modemin barkodunun fotoğrafını yakalayarak Wi-Fi’ye otomatik olarak bağlanabilme özelliği sunuldu ve bu yıl bir kartvizitten bilgi kopyalayıp telefonunuzun kişi listesine ekleyebilme özelliğini eklendi. Google Lens’ten tam olarak yararlanmak için aşağıdaki bağlantıdan rehberimize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir