Kapat

Google Meet, Herkese Ücretsiz Olarak Sunulacak

Anasayfa
HABER Google Meet, Herkese Ücretsiz Olarak Sunulacak

Koronavirüs salgını sebebiyle evden çalışma kavramının gittikçe gündemi daha fazla meşgul ettiği şu günlerde, insanlar iletişimde kalabilmek için çeşitli video konferans platformlarına ilgi gösteriyor. Bu platformlar arasında evden çalışanlar için en popüler seçenek haline gelen Zoom, şimdi çeşitli rakiplerle karşı karşıya.

Google tarafından önümüzdeki günlerde tüm dünyada yayınlanması planlanan Google Meet, herkes için ücretsiz olarak çıkış yapacak. Google tarafından yayınlanan blog yazısında, “platformun güvenilir bir video konferans çözümü halini alabilmesi için yıllar süren bir geliştirme sürecine tabi olduğu” belirtildi.

Mayıs ayının başından itibaren tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak olan Google Meet’e kayıt olmak için yalnızca bir e-posta adresi ve “Google Hesabı” yeterli olacak. Ayrıca halihazırda işletme ve eğitim kullanıcılarına sunulan planlama, ekran paylaşımı, gerçek zamanlı altyazılar gibi özellikler herkesin kullanımına açık olacak.

Google Meet’in kullanım istatistiklerine dair bazı verileri de paylaşan Google, Ocak ayından bu yana günlük kullanımın otuz kat arttığını ve platformun her gün 3 milyon yeni kullanıcıya ev sahipliği yaptığını belirtti.

Aynı zamanda Google Meet için güvenlik ve gizlilik konularına vurgu yapan Google, çeşitli güvenlik önlemlerine yer verileceğini açıkladı. Buna göre video konferansında yer alan bir kişiyi susturmak veya oturumdan çıkartmak mümkün olacak.

Ücretsiz kullanıcılar için görüşmeler 60 dakika olarak sınırlandırılmış olsa da, bu karar 30 Eylül’e kadar geçerli olmayacak.

Facebook da geçtiğimiz günlerde 50 kişiye kadar görüşmeyi destekleyecek Messenger Rooms’u duyurmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  En Çok Abonesi Olan Türk Youtube Kanalları | 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir