Kapat

Google Meet Nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
Çözüm Google Meet Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toplantı ve konferans uygulamalarının en popüler zamanlarını yaşadığı şu günlerde, dünya devleri de dahil olmak üzere çeşitli şirketler toplantı ve görüntülü sohbet uygulamaları konusunda adım attı.

İlk aşamada oldukça popüler hale gelen ve başarılı bir profil sergileyen Zoom, gizlilik sorunları ve hesapların çalınması gibi haberlerle gündeme geldikten sonra tepkileri üzerine çekmişti.

İlk olarak 2017 yılında piyasaya sürülen ve G Suite kullanıcıları için kullanıma sunulan Google Meet, koronavirüs salgınına karşı geçtiğimiz aylarda Google tarafından ücretsiz hale getirildi.

Herkesin ücretsiz bir şekilde kullanabileceği konferans uygulaması Google Meet, bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda kullanılabilmektedir.

Google Meet Nasıl Kullanılır?

PC

Eğer Google Meet’i bilgisayar üzerinden kullanmak istiyorsanız direkt olarak Google Meet web sitesine giderek platformu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir toplantı başlatmak veya toplantıya katılmak için yalnızca bir Google hesabına sahip olmanız gerekiyor.

Akıllı Telefon

Google Meet uygulamasını Android ve iOS cihazlarınız için aşağıdaki bağlantılar üzerinden indirebilirsiniz.

Google Meet
Google Meet
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Google Meet
‎Google Meet
Developer: Google LLC
Price: Free

Uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra uygulamada Google hesabınız ile oturum açmanız gerekmektedir.

Sonrasında ise “Yeni toplantı” butonu ile yeni bir toplantı başlatabilir ve toplantı bağlantınızı diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Eğer bir toplantı koduna sahipseniz “Toplantı kodu” butonuna dokunarak ve sahip olduğunuz kodu girerek toplantıya katılabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir