Kapat

Google, New York’taki Yeni Kampüsü İçin 1 Milyar Dolar Harcayacak

Anasayfa
HABER Google, New York’taki Yeni Kampüsü İçin 1 Milyar Dolar Harcayacak

Google, New York City’deki kampüsünün genişletilmesi için resmi planını bugün açıkladı. Yeni Google NYC genel merkezi, aynı adı taşıyan Manhattan bölgesindeki binaların konumu nedeniyle “Google Hudson Meydanı” olarak adlandırılacak.

Google, kampüsün oluşturulması için 1 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyor.

Kampüs, Hudson Caddesi’ndeki önceden var olan iki bina ve yakınlardaki Washington Caddesi’nde henüz inşa edilmemiş bina olmak üzere üç yapıdan oluşacak. Google, 2020 yılına kadar Hudson Caddesindeki binaya taşınmayı planlıyor. Ayrıca yeni binanın 2022 yılında tamamlanması bekleniyor.

Google ve Alphabet Baş Finansman Müdürü Ruth Porat, bir blog yazısında şirketin “STEM eğitimi, işgücü gelişimi ve teknolojiye erişim konusundaki taahhütlerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz”açıklamalarında bulundu. Şirket bununla birlikte, çalışanların dijital becerilerinin geliştirilmesi amacıyla bir program oluşturacak. Porat, “Şirketimiz büyüdükçe, ev olarak adlandırdığımız toplulukları destekleme sorumluluğumuzun olduğuna inanıyoruz” şeklinde açıklamalarına devam etti.

Google NYC’nin genişlemesinin yanında, diğer teknoloji devleri de batı kıyısından doğuya doğru taşınmaya başlıyor. Amazon’un özellikle New York ve Virginia’ya taşınması sonucunda, şirketin aldığı ağır vergi indirimleri nedeniyle bazı tartışmalar meydana gelmişti. Bu taşınma sebebiyle New York City protestoları gündeme gelmişti.

Ancak Google, New York’ta yıllardır varlığını sürdürdüğünden dolayı, bu genişlemenin aynı şekilde tepki görmesi beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google Phone uygulaması istenmeyen aramaları önleyebilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir