Kapat

Google Phone uygulaması istenmeyen aramaları önleyebilir!

Anasayfa
HABER Google Phone uygulaması istenmeyen aramaları önleyebilir!

Google'ın Telefon uygulaması artık spam olarak algıladığı aramaları otomatik olarak filtreleyerek, doğrudan sesli mesaja gönderebiliyor. Telefonunuz çalmayacak ve Google'ın tespit ettiği tüm çağrılar için cevapsız bir çağrı bildirimi bile almayacaksınız.

Eğer spam arayanlar sesli mesaj bırakırsa "vergi borcunuz var, ödenmeyen vergilerinizden dolayı size karşı açılan dava, kazandığınız idda edilen ödüller vs" Google bunlarıda anında tespit ediyor ve sizi rahatsız etmeden engelliyor.

Google, arama geçmişinizde filtrelenmiş aramaları görmeye devam edeceksiniz ve istediğiniz zaman bu engellenen aramaları ve sesli mesajları kontrol edebileceksiniz.

En önemlisi, aramalar geldikçe titreşimli bir telefonla sürekli olarak kesintiye uğramamaktasınız. Bu seçeneği, Telefon uygulamasının ayarlar kısmından basit bir geçişle etkinleştirebilirsiniz.

Google Phone'u kullananlar ise güncellemeyi Play Store üzerinden gerçekleştirebilirler.

Yeni özellik hakkında ilk denemeler ve yorumları oldukça pozitif ülkemizde yaygınlaşması ve mutlaka kullanılması gereken bir özellik sürekli gelen istenmeyen aramalardan kurtulmanın en basit yöntemi olarak görünüyor. Rahatsız eden aramalar ve kampanya sesli mesajlarından kurtulmak için denenmesi önerilen uygulamaların başında geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google, 19 Mart'ta Gaming Donanımını Duyurabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir