Kapat

Google Play “2018’in En İyileri” Listesi Açıklandı

Anasayfa
HABER Google Play “2018’in En İyileri” Listesi Açıklandı

Yılın sonlarına geldiğimiz bu vakitlerde, Google Play yılın en iyilerini içeren en popüler uygulamaları listeledi. Amerika temelli Android kullanıcılarını temel alan bu listede bazı sürpriz uygulamalar da bulunuyor.

2018’in En İyi Oyunu ödülünü alan PUBG aynı zamanda kullanıcıların favorisi oldu.

“Battle Royale” formatı son zamanların en popüler oyun konsepti haline geldi. Oyunun popülaritesi geçtiğimiz aylarda bazı düşüşler yaşasa da, PUBG Android platformuna çıkışı ile Fortnite’dan daha başarılı bir performans sergilemişti.

Google Play tarafından belirlenen listede Amerikalı kullanıcılar için, 2018’in en iyi uygulaması oldukça popüler dil öğrenme uygulaması “Drops” oldu. Duolingo ve Memrise benzeri bir uygulama olan Drops, oyun oynayarak kullanıcıların yeni kelimeler öğrenmesini sağlıyor. Türkiye’de ise 2018’in en iyi uygulaması ödülünü Spotify kazandı.

Amerikada, Kullanıcıların Favorisi ödülünü ise sürpriz bir şekilde YouTube TV aldı. Google tarafından 2017 yılında çıkarılan uygulama kullanıcıların kablolu TV’ye ihtiyaç duymadan televizyon izlemesini sağlıyor. Uygulama şu anda ülkemizde kullanılamıyor.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi Google Play, en çok indirilen filmleri, TV şovlarını ve kitapları listeledi. 2018 yılının en çok indirilen filmi Black Panther olurken kullanıcıların favorisi ise Avengers: Infinity War oldu. 

TV şovlarında ise ilk sırada şu anda dokuzuncu sezonu yayında olan The Walking Dead bulunuyor.

2018 Yılında Kullanıcıların Favorisi

2018’in En İyi Uygulaması

2018’in En İyi Oyunu

2018’in En İyi Beş Filmi

2018’in En İyi Beş TV Şovu

  • The Walking Dead
  • Riverdale
  • The Big Bang Theory
  • The Flash
  • PAW Patrol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir