Kapat

Google Plus Kapatılıyor!

Anasayfa
HABER Google Plus Kapatılıyor!

Google Plus kapatılıyor! Evet yanlış duymadınız Google'ın sosyal paylaşım platformu olan Google + yakında kapanıyor. Google yaklaşık yedi yıl önce Facebook tarzında bir sosyal paylaşım platformu projesini hayata geçirdi. Bu uygulama ile Facebook'a ciddi bir rakip olmayı planlayan Google aradan geçen yedi yıllık sürede bir çok sorun ile boğuşmak zorunda kaldı ve sonunda platformu kapatma kararı alındı. Bu kararın altında yatan en önemli neden ise son günlerde sıkça konuşulan güvenlik açığı.

Diğer Google platformları Gmail ve Youtube gibi popülerliğe erişemeyem Google Plus 137 milyon kullanıcıya sahip olarak önümüzdeki günlerde ömrünü tamamlıyor. 

Google Plus neden yükselişe geçemedi?

Facebook'a olan ilginin azalması ile aynı dönemde yeniliklerini ve hizmet kalitesini arttıran Google Plus geliştiricilerinin kaçırdığı en önemli nokta ise Facebook artık gençlerin ilgi alanı dışına çıkmaya başlıyor ve uygulama kullanımındaki yaş ortalaması artıyordu. Benzer dönemde Instagram ve Twitter gençlerin ilgisini daha fazla çeken uygulamalar olarak Facebook'dan çıkan kitleyibu platformlara çekmeyi başardılar.

Google Plus yeni dönemde sadece şirketler tarafından kullanılabilecek son kullanıcılar için platform erişimi kapatılacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir